‘İzmir ciğerlerini kaybetti’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, geçtiğimiz günlerde çıkan yangında kentin ciğerlerini kaybettiğini ifade ederek, “30 Ağustos günü o yangın yerinde İzmir’i küllerinden yeniden doğuracağız” dedi

‘İzmir ciğerlerini kaybetti’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, geçtiğimiz günlerde çıkan yangında kentin ciğerlerini kaybettiğini ifade ederek, “30 Ağustos günü o yangın yerinde İzmir’i küllerinden yeniden doğuracağız” dedi

‘İzmir ciğerlerini kaybetti’
23 Ağustos 2019 - 11:09

Mehmet Akif Çakmak

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin çocukların gelişimi için uygun koşullar sağlamak, annelere ise mesleki eğitim ve beceri kazandırmak amacıyla kurduğu ilk Masalevi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in katılımıyla Konak Mehmet Akif Mahallesi’nde açıldı.

İlk Masal Evi

İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bugün bizim için çok heyecan verici bir gün. Bundan sonra yenileri de gelecek olan ve İzmir’in her yerine yaymayı planladığımız Masal Evi’nin ilkini açıyoruz. Burası sadece bir kreş değil, çocuklarını buraya bırakan annelerimizin iş üreteceklerini, ekonomilerin katkı koyacakları bir mekan olacak. Hem eğitim hem de istihdam projesi. Bu evleri İzmir’in her yerine yayacağız. Hem çocuklara hem de annelere hizmet üreteceğiz. Bu şehre ne yaparsak yapalım yapacağımız en önemlisinin çocuklara yatırım olduğunu düşünüyoruz. Bu aynı zamanda atalarımıza olan saygının da bir ifadesidir. Bundan sonra  da masal evlerini çoğaltmaya devam edeceğiz” diye konuştu.


Tarihin en büyük yangınlarından

İzmir çok büyük bir yangın yaşadığını hatırlatan Başkan Tunç Soyer, “Yangından sonra çok ağır bir hasar çıktı ortaya. İzmir tarihinin en büyük yangınlarından birini yaşadık. Binaların yanmasından daha da vahim bir yangın yaşadık.  İzmir ciğerlerini kaybetti, İzmir’in ciğerleri yandı. Olağanüstü meclis toplantısı ve halk buluşması yapacağız ve ardından İzmir’i yeniden nefes alacağımız ormanlara kavuşturacağız. Sadece fidan dikmekten ibaret bir mesele değil. Bir yandan korumayı başarmak, bakımını ve kontrolünü yapmak ve bu bilinci kente yaymak istiyoruz. Temmuz-ağustos aylarında yaşadığımız bu büyük yangınlar bir kader değil. Sahip çıkarak onları büyütmemiz mümkün. Hepinizi 30 Ağustos’ta yapacağımız bu yangın toplantısına davet ediyorum. Nasıl sahip çıkacağımızla ilgili her türlü fikri dinleyeceğiz ve bunları meclisin önüne koyacağız ardından Valiliğe gidip onaylatacağız.  Çok büyük bir seferberlik başlatacağız. Bu bize yakışır İzmir’e yakışır. İzmirliler yeşil konusunda orman konusunda son derece duyarlı. Herkes bu çorbada benim de tuzum bulunsun istiyor. İzmir’de böyle yangınların çıkmasına izin vermeyeceğiz. Çıktığı anda da söndürmek için her türlü ekipmana sahip olacağız. 30 Ağustos günü o yangın yerinde İzmir’i küllerinden yeniden doğuracağız ve tüm Türkiye’ye ilham olacağız” ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum