İzmir turistlerin ve yerli halkın çokça ziyaret ettiği şehirlerdendir. İzmir'in Çeşme ilçesinde tatilseverlerin sıklıkla ziyaret ettiği yerler arasındadır. Sizler için İzmir'in Çeşme ilçesinde denize girilecek en iyi yerleri derledik...

Cesme Rüzgar Sörfü Pirlanta Koyu Deniz Tatil Begonvilsokagi

Alaçatı Plajı

Alaçatı Plajı, serin ve sakin suyu ile ünlüdür. Derin olmayan denizi sayesinde çocuklu aileler için ideal bir tercihtir. Plaj kumsalı geniş ve kumludur, denizi ise son derece temizdir. Alaçatı Plajı, bir halk plajı olduğundan giriş ücretsizdir.


Nasıl Gidilir?

Alaçatı Halk Plajı, Ovacık mevkiinde konumlanmış olup Çeşme'ye yaklaşık 13 km uzaklıktadır. Özel araçla ulaşım İnönü Caddesi üzerinden sağlanmakta olup, bu rota genellikle 15-20 dakika sürmektedir. Toplu taşıma araçlarıyla plaja gitmek isteyenler ise Ilıca'da indikten sonra Alaçatı dolmuşlarına aktarma yapabilirler.

Sigacik Plaj Ekmeksiz

Ilıca Plajı

Ilıca Plajı, 3 km uzunluğunda bir sahil şeridine sahiptir ve yaz aylarında oldukça kalabalık olabilir. Sahip olduğu tertemiz ve masmavi denizi, temiz plajı ve göz alıcı doğal güzelliğiyle hem yerliler hem de Çeşme'ye gelen ziyaretçiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Kumlu plajı ve temiz, sığ denizi sayesinde çocuklu aileler için de ideal bir seçenektir.

Nasıl Gidilir?

Çeşme'nin Ilıca mevkiinde bulunan Ilıca Halk Plajı, ilçe merkezine 6 km uzaklıkta konumlanmıştır. İzmir Çeşme Yolu üzerinden ulaşım yaklaşık 10 dakika sürmektedir. Plaj çevresinde otopark bulunmakta olup, toplu taşıma araçlarıyla gitmek isteyenler ilçe merkezinden kalkan Ilıca dolmuşlarını tercih edebilirler.

5-51

Aya Yorgi Koyu

Çeşme genelinde en ünlü koylardan biri olan Aya Yorgi Koyu, rüzgar almayan özelliği ile yaz aylarında çok tercih edilen bir noktadır. Halk plajı bulunmayan bu koyda, bulunan beach'lere giriş ücretlidir. Aya Yorgi Koyu, mavi bayraklı bir denize ve kumlu bir plaja sahiptir. Sakin denizi ile çocuklu aileler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir.

Nasıl Gidilir?

Çeşme’de Altınkum mevkiinde bulunan Aya Yorgi Koyu, ilçe merkezine 20 km uzaklıkta konumlanmıştır. Özel araç ile ulaşım yaklaşık olarak 25 dakika sürmektedir. Koyun çevresindeki beach club'lara ait ücretli otopark bulunmaktadır. Toplu taşıma araçlarıyla gitmek isteyenler için Çeşme ve Ilıca merkezinden kalkan Alaçatı dolmuşları kullanılabilir.

Seferihisar Koylari


Pırlanta Plajı

Pırlanta Plajı, 500 metre uzunluğundaki sahil şeridi ile dikkat çekiyor. Masmavi denizi ve doğal güzellikleri ile öne çıkan plaj, yaz aylarında oldukça kalabalık olabiliyor. Plajın kumu yumuşak ve denizi sığ olduğu için çocuklu aileler için ideal bir tercih sunuyor. Bahar aylarında sabit rüzgar alması, Çeşme'de rüzgar sörfü yapmak isteyenler için de ideal koşullar sağlıyor.

Nasıl Gidilir?

Çeşme'nin Şehit Mehmet mevkiinde bulunan Pırlanta Plajı, ilçe merkezine yaklaşık 20 km uzaklıkta konumlanmıştır. Özel araç ile yapılan ulaşım genellikle 25-30 dakika sürmektedir ve plaj çevresinde otopark bulunmaktadır. Toplu taşıma araçlarıyla gitmek isteyenler için ise  Çeşme seferleri tercih edilebilir. Bu hat üzerinden ulaşım süresi genellikle 40-45 dakika arasında değişmektedir.

Hatay'da gidilecek en iyi 5 plaj...

Antalya'da gidilecek en iyi 5 plaj...

Adana'da gidilecek en iyi 5 plaj...

Kaynak: haber merkezi