İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in "kadın dostu kent" vizyonu doğrultusunda gerçekleştirdiği projeler, İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) tarafından düzenlenen İZİKAD İş Dünyası Girişimcilik Başarı Ödülleri'nde takdir gördü. Ödül töreninde İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne, 2023 Yılı Kadın Dostu Kent Ödülü verildi. Ödülü, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Aydın aldı. Bu ödül, İzmir'in kadınlar için daha eşit ve destekleyici bir kent olma yolundaki çabalarını takdir etmek amacıyla verilmiştir.

SEKTÖRE EMEK VERENLER

İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin, ödül töreninde yaptığı açıklamada, "7 yıldır her sene iş dünyasındaki başarılı kadınlara, kurumlara, şirketlere ödüller veriyoruz. Bu sene bir ayrıcalık yaptık ve ilk kez İZİKAD Yönetim Kurulu’yla ödülleri kararlaştırdık. Çünkü kazananları bu sektöre emek verenlerin içinden seçtik" dedi.

SOYER VURGUSU

İzmir Büyükşehir Belediyesi adına İZİKAD'ın verdiği  2023 Yılı Kadın Dostu Kent Ödülü'nü alan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Aydın, "Bu ödül bizim için gurur verici. Çünkü toplumsal cinsiyet eşitsizliğiyle mücadele konusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin faaliyetlerinin fark edildiğini, önem verildiğini gösteriyor. Tunç Soyer göreve geldiği günden bu yana İzmir’in bir sembol olarak değil, gerçekten kadın dostu kent olması konusunda her türlü çabayı gösteriyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, üst düzey yönetimde kadın temsili en yüksek kurumlardan bir tanesi. Bununla gurur duyuyoruz" diye konuştu.

SEZGİN'DEN BIRAKIYORUM AÇIKLAMASI

İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin, ödül töreninde bu dönem kendisi için İZİKAD'da son dönemin olduğunu ve görevi bırakacağını, yeniden aday olmayacağını paylaştı.

Kaynak: Özge Uğulu