İYİ Parti'den istifa eden Antalya Milletvekili Aykut Kaya vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki, "Antalya Milletvekili Aykut Kaya kimdir?" Konuya yönelik tüm detaylar haberimizde yer alıyor.

Aykut Kaya Hakkında

1978 yılında Kayseri’de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Antalya’nın Manavgat ilçesinde tamamladı. Üniversite lisans eğitimini Anadolu Üniversitesinde İşletme bölümünde tamamladı. Lisansüstü eğitimini ise Amerika’da Baldwin-Wallace College’da Uluslararası İşletme alanında yaptı. 2003 yılında Genel Müdürlüğünü ve Yönetim Kurulu Üyeliğini yapmaya başladığı Kaya Homes Şirketi adına 2016 yılında Suudi yatırım fonuna ait Saudi Real Estate Company (Al Akaria) ile ortak Saudi Real Estate Construction Company’i kurdu ve Başkan Yardımcısı daha sonra da CEO oldu. 2020 yılı sonunda Türkiye’ye geri dönen Aykut Kaya, Kaya Homes Şirketinde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine başladı. DEİK Türkiye Estonya İş Konseyi Başkanlığı, Türkiye Norveç İş Konseyi Başkan Yardımcılığı ve Türkiye İrlanda İş Konseyi Başkan Yardımcılığını yürütmüştür. 2021 yılı Şubat ayında başlamış olup halen İyi Parti Kalkınma Politikaları Başkan Yardımcılığı görevindedir. İyi derecede İngilizce ve orta derecede Almanca bilmektedir. Aykut Kaya iki çocuk babasıdır.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Lisans bölümünden mezun olduktan sonra Baldwin- Wallace College MBA- Master in Business Administration-Cleveland-Ohio/USA'de eğitimini tamamladı. Baldwin- Wallace College MBA- İşletme Yüksek Lisansına devam etti. Aykut Kaya, İYİ Parti Antalya Milletvekili ve İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale önderliğinde Rüzgar Gülü Projesi ve Antalya Kalkınma Raporu projesinde aktif olarak yer aldı. So gelişmelere göre, partisinden istifa ederek CHP'ye geçti.

Kaynak: Haber Merkezi