Son günlerde Tarsus'un siyasi atmosferi, İYİ Parti Tarsus İlçe Başkanı Burak Özdil'in adıyla çalkalanıyor. Hem Tarsuslu vatandaşlar hem de yerel medya, Özdil'in kimliği hakkında araştırmalar yapıyor ve istifa iddiaları hakkında bilgi edinmeye çalışıyor. İYİ Parti Tarsus İlçe Başkanı Burak Özdil kimdir? Burak Özdil istifa mı etti? Burak Özdil'in siyasi geçmişi, kişisel özellikleri ve son durumu hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için detaylar haberimizde...

İYİ Parti Tarsus İlçe Başkanı Burak Özdil kimdir?

İYİ Parti Tarsus İlçe Başkanı Avukat Burak Özdil, partisinin yerel seçimlerde beklenen başarıyı elde edememesi üzerine görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Özdil, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Sevgili yönetim kurulu üyeleri ve değerli yol arkadaşlarım, uzun ve yorucu bir süreci geride bıraktık. Birlikte güzel işler başardık, dayanışma içinde olduk. Ancak, istediğimiz siyasi başarıya ulaşamadığımızı görmek zorundayız. Bu nedenle yeni fikirlere ve yüzlere yer açma zamanı geldiğini düşünüyorum." dedi.

Burak Özdil istifa mı etti?

Özdil, istifa mektubunda şu ifadelere yer verdi: "İlk günden son ana kadar birlikte duran her arkadaşıma teşekkür ediyorum. Ancak geldiğimiz noktada istediğimiz siyasi başarıyı elde edemediğimizi görüyorum. Bu nedenle 1 Nisan 2024 itibariyle İYİ Parti Tarsus İlçe Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Lütfen haklarınızı helal ediniz. Benim hakkım varsa onu da helal edin."

Kaynak: Haber Merkezi