Vatandaşların dikkatini çeken bir isim var: Mut Belediye Başkanı Murat Orhan. Peki, İYİ Parti Mut Belediye Başkanı Murat Orhan kimdir? İYİ Parti'nin Mut Belediye Başkanı olarak görev yapan Murat Orhan, merak konusu haline geldi. İşte detaylar...

Murat Orhan kimdir?

Mut ilçesinin yeni belediye başkanı olarak göreve başlayan Murat Orhan, 1975 yılında Mersin'in Mut ilçesinde dünyaya geldi. Eğitim hayatına Mut ilçesinde başlayan Orhan, lise eğitimini ise Van'da tamamladı. Akademik kariyerine Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde devam ederek yüksek lisans derecesini aldı.

Kariyerine 2000 yılında Mut İlçe Tarım Müdürlüğü'nde başlayan Orhan, tarım sektöründe önemli görevler üstlendi ve 2009 yılına kadar bu görevde bulundu. 2009 yılında Mut Belediye Başkanlığı'na seçilmesiyle birlikte, yerel yönetim alanında da önemli deneyim kazandı.

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Mut belediye başkanlığına tekrar seçilen Murat Orhan, 3 Mart 2024 tarihinde mazbatasını alarak görevine resmen başladı. Evli olan Orhan, yeni dönemde ilçenin kalkınması ve halkın refahı için çalışacağını ifade etti.

Kaynak: Haber Merkezi