Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İyi Parti İzmir'e 'topuklu' aday

İyi Parti İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Candaş Güleç, 22 Mart 2020 tarihinde gerçekleşecek il kongresi öncesinde, ‘Topuklu Efenin Topuklu Efesi’ sloganıyla il başkanlığına aday olduğunu açıkladı

İyi Parti İzmir'e 'topuklu' aday
13 Şubat 2020 - 13:57
Reklam

SERCAN ÖZİPEKÇİ

İyi Parti İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Candaş Güleç, 22 Mart 2020 tarihinde gerçekleşecek İl Kongresi’nde il başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Ontur Otel’de gerçekleşen toplantıda konuşan Güleç, ‘Topuklu Efenin Topuklu Efesi’ sloganıyla yola çıktığını belirterek, başkan seçilmesi halinde İzmir’de görevini layıkıyla yerine getirmeye çalışacağını söyledi.

“Hakkı ile temsil edeceğim”

Konuşmasına John Gardner’ın, ‘Bir liderin başlıca fonksiyonu ümitleri canlı tutmaktır’ sözünü hatırlatarak başlayan Güleç, “Siyasi parti teşkilatları içinde en üst noktadan silsile olarak tüm kademelerde de bu durum gerçekleşmelidir. Ümitleri canlı tutmak için; iyi dinleyen bir lider olmalısınız. Yönetici demiyorum, lider diyorum. Liderler bulundukları yapıyı arkasından sürükleyecek vizyona bilgi ve donanıma adanmışlık ve motivasyon gücüne sahip olmalıdır. Teşkilatları ayakta tutan inanmışlık ve adanmışlık ruhudur. Ben İl Başkanlığı adaylığı için çıktığım bu yolda, 22 Mart'taki kongrede seçilirsem teşkilatları bu ruhu taşıyan bir lider olarak arkadaşlarımızla birlikte yürüyeceğiz. Meral hanımın, Genel Başkanımızın açmış olduğu bu yolda onu İzmir’de hakkı ile temsil edeceğim” dedi.

“Birlikte başaracağız”

Makam, mevki peşinde olmadığının altını çizen Güleç, “Ancak ülkemizin ve vatandaşlarımızın huzuru ve refahı, gelecek nesillerimizin mutlu bir gelecekte yaşamaları için makam ve mevki beni çağırır ise, bir adım dahi geri durmam. Medeniyet yolunun taşlarını cesurlar hareketi olarak döşediğimiz ve liderimiz Sayın Meral Akşener’in bir kadın ve gençlik hareketi olarak bizlerle başlattığı ve kurmuş oldukları İyi Partimizde kendilerinin: Azim, cesaret, kararlılık ile açtığı ve yürüdüğü yolda, kendilerinin mihmandarlığını yaptığı İyi güneşinin partimizin 8 köşeli yıldızının yaydığı; Merhameti, şefkati, doğruluğu, sır tutmayı, cömertliği, sabretmeyi ve Rabbine şükretmeyi çıktığım bu kutlu yolda her zaman bilip uygulamak için söz veriyorum. Parti silsilesi içinde herkesin herkese saygı duymak zorunluluğu vardır. Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi. ‘Saygı düzenin anahtarıdır’. Siyaset zorlu ve meşakkatli bir yoldur bu yolda gücümüz düşmesin diye liderlik ettiğimiz yapıyı sevgi ve samimiyetle sarıp sarmalayacağız. Zorluklardan yılmayacağız. Gücümüz düştüğünde birbirimize güç olacağız. “Başaracağız! Başaracağız! Başaracağız!” şeklinde konuştu.

İnsana dokunma vurgusu

Teşkilatlarının her ferdi ile özellikle parti üyelerinin aidiyet duygularını güçlendirmek için her zaman içe olacaklarını dile getiren Güleç, “Çünkü İyi Partimizi temsil eden bizler, inandığımız bu kutlu yolu, ancak onlarla iç içe olduğumuzda anlatabiliriz. Bizim İyi Parti olarak farkımızı liderimiz Sayın Meral Akşener hanımefendi Türkiye geneli olarak gerçekleştirmeye başladığı gezilerde, seçim olmamasına rağmen vatandaşın, esnafın, kadının, gencin, yaşlının sesini sokakta, vatandaşımızın arasında onları dinleyerek, onlara dokunarak, ulaşılmaz olan değil, bu davada onlar için yürüdüğünü hissettiriyor olması, Türk siyasi arenasındaki olması gereken ve yıllardır beklenen ve özlenen bir lider profilinde olduğunu gösteriyor” ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum