İYİ Parti'nin lideri Meral Akşener, 1 Nisan 2024 tarihinde düzenleyeceği basın toplantısıyla gündemi şekillendirecek. Akşener'in bu toplantıda hangi konuları ele alacağı ve parti için nasıl bir yol haritası çizeceği merakla bekleniyor. Siyasi çevreler, Akşener'in gelecek döneme ilişkin stratejilerini ve hedeflerini açıklayacağına dair beklentilerini dile getiriyor.Peki İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in basın toplantısı ne zaman 1 Nisan 2024? İşte detaylar...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in basın toplantısı ne zaman 1 Nisan 2024?

İyi Parti'nin 31 Mart resmi olmayan seçim sonuçlarına göre yüzde 3.77 oy almasıyla birlikte partide önemli gelişmeler yaşanıyor.

İyi Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz, Genel Başkan Meral Akşener'i istifaya davet ederek görevinden ayrıldı. Yılmaz, "Bu sonuçlar göstermiştir ki yapacak çok işimiz var, kaybedecek vaktimiz yok. Bu yönde yapacağım çalışmalara ağırlık verebilmek için İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanlığı görevimden istifa ediyorum" dedi.

Eski İYİ Partili İBB Meclis Grup Başkanvekili İbrahim Özkan da sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak, İYİ Parti Genel Başkan Meral Akşener'in kurultay kararı aldığını duyurdu. Özkan, Akşener'in kurultayda yeniden aday olmayacağını belirtti.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in bugün saat 14.30'da basın toplantısı düzenleyeceği açıklandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ