İYİ Parti’den 15 günde bir buluşma teklifi

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İYİ Parti İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar’ı makamında ziyaret etti. Buluşmada konuşan İYİ Parti İzmir İl Başkanı Kırkpınar, AK Parti, CHP ve İYİ Parti başkanlarının, İzmir’in temel problemlerini görüşmek üzere 15 günde bir buluşması teklifinde bulundu

İYİ Parti’den 15 günde bir buluşma teklifi

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İYİ Parti İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar’ı makamında ziyaret etti. Buluşmada konuşan İYİ Parti İzmir İl Başkanı Kırkpınar, AK Parti, CHP ve İYİ Parti başkanlarının, İzmir’in temel problemlerini görüşmek üzere 15 günde bir buluşması teklifinde bulundu

İYİ Parti’den 15 günde bir buluşma teklifi
10 Temmuz 2019 - 16:10

SERCAN ÖZİPEKÇİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’nin ardından, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar’ı da makamında ziyaret etti. Burada ziyarete ilişkin açıklamalarda bulunan CHP İzmir İl Başkanı Yücel, “İzmir’de 31 Mart seçimlerinde İzmir’de yapmış olduğumuz dayanışma amacına ulaştı. İstanbul seçimlerinin iptaliyle birlikte yine aynı dayanışmayı sahaya ve sandığa yansıttık. Sonuçlar gerçekten umut verici oldu. Siyaset tarihi için anlamlı. Ülkemizin yeniden demokratikleşmesi yolunda parlamenter sistem bu yönde yapılan çalışmalara çok önemli bir katkısı olduğunu düşünüyorum. İzmir seçimlerine olan katkınızdan dolayı teşekkür ediyorum.


Ardından İstanbul seçimlerinde bir fiil çalıştınız, İYİ Parti İzmir teşkilatı orada destek verdi ve neticede ülkemizde umut olan yeni bir sayfa açıldı. Çünkü insanları kutuplaştıran, ötekileştiren siyaset anlayışının Türkiye’ye faydası olmadığını herkes gördü. Herkesi kucaklayan bir yönetim anlayışıyla yönetilecek. Biz CHP olarak üstümüze düşen her şeyi yapacağız. İzmir’in daha iyi hizmet alması için yapılması gereken ne varsa bu konuda merkezi hükümetin desteğini gerektirecek konularda birlikte hareket edersek İzmir’e daha iyi hizmet ederiz diye düşünüyorum. Katkınıza teşekkür ediyorum” dedi.


“Demokrasiye sahip çıktık”

CHP ve İYİ Parti işbirliğinin demokrasi için önemli olduğunu belirten İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar ise, “Türkiye’de demokrasi hukukun adaletin yok sayılır hale geldiği dönemde CHP ve İYİ Parti işbirliği ile bu tıkanıklığı açmak, Türkiye’nin normalleşmesini yeniden hissetmek demokratik hakların kullanılmasında engellerin kalkması, millet iradesinin her şeyin üstünde olduğunu, milletin devlete güveninin yeniden tesisi edilmesi noktasında verilen mücadele sonuç alınmış bir anlam taşıyor. Yaşadığımız zamanda demokrasinin olmadığı coğrafyalar var. İnsanların huzurlu mutlu olmasını sağlayan tek şey demokrasidir. Demokrasinin olmadığı yerde siyasi ve ekonomik istikrar olmaz. Ekonomik anlamda büyük özverilerle ekonomik sıkıntılar aşılabilir ama toplumsal kutuplaşmanın açacağı yaralar kolay iyileştirilemiyor. Biz Türkiye’nin her türlü derdine çare olmak için bir araya geldik. Bir yandan demokrasiye sahip çıktık, kutuplaşmayı ortadan kaldıracak nefes alma süreç yaşadık” dedi.

“Cevabı sandıkta aldılar”

23 Haziran İstanbul seçimleriyle ilgili de konuşan Kırkpınar, “İstanbul seçimleriyle ilgili de mazbatası alınmış bir seçimken 6 Mayıs akşam saatlerinde seçimin iptal edilip yenileceği yönünde kamuoyu duyurusuyla karşılaştık. Şahsen 150-200 bin civarında oy farkı bekledim. Ancak İstanbul’a gidince fikrim değişti. En güçlü oldukları ilçelerde karşılaştığımız tablo 400-500 bin fark olacağı yönündeydi. Çünkü bizim milletimiz mazlumun, mağdurun, hak gaspına uğramış insanların yanında yer alır. Bu bir hak gaspıydı bunun cevabını sandıklarda aldılar. Bizim kimseyle düşmanlığımız yok biz Türkiye’nin yeniden fabrika ayarlarına dönmesi için gereken siyasi kimlikleriz” diye konuştu.

15 günde bir buluşma teklifi

Metropol ilçelerde ulaşım olarak en büyük sıkıntıyı yaşayan ilçenin Buca olduğunu ifade eden Kırkpınar, “Projesi finansmanı sağlanmış sadece onay bekleyen bir metro var. Yerelde bizlerin, genelde merkezi hükümetin bu tip olaylarda özverili makul ve anlaşılır konularda bir araya gelmesinden yanayım. Yerel hizmet akışının sağlanması partiye oy vermişlere değil tüm İzmir’e gelecek. Hem AKP, İYİ, CHP il başkanları olarak 15 günde bir araya gelerek ilin temel problemleriyle ilgili ve merkezi hükümetten İzmir'e nasıl katkı koymalarını sağlayacağımızı konuşabiliriz. Milletin beklediği ulaşım gibi temel problemlerin aşılması lazım. Hizmet herkesin hakkı. Bu hizmeti partizanlık gibi bir tutumla engellemek İzmirliye yakışmaz. Bundan sonra da CHP ile olan yoldaşlığımız devam edecektir. Üzerimize ne düşüyorsa yapacağız” ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum