İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla partisinden istifa ettiğini duyurdu. Kaya, açıklamasında siyaseti, millete hizmet etmek ve ülkeyi refah ve çağdaşlık seviyesine taşımak olarak gördüğünü belirtti. 2023 genel seçimleri öncesinde İYİ Parti Antalya İl Teşkilatı bünyesinde yapılan temayül yoklamasında birinci çıkarak İYİ Parti Antalya Milletvekili Adayı olduğunu ve 14 Mayıs genel seçimlerinde milletvekili seçildiğini ifade eden Kaya, bugüne kadar Antalya ve ülke için özveriyle çalıştığını vurguladı.

İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya neden istifa etti?

Ancak, İYİ Parti'de hizmet etme koşullarının ortadan kalktığını üzüntüyle gözlemlediğini belirten Kaya, partiden istifa etme kararı aldığını duyurdu. Bu kararın kendisi için zor olduğunu, ancak Antalya ve millet için daha iyi hizmet edebilmek adına gerekli olduğunu düşündüğünü söyledi. Bundan sonra da milletin menfaatlerini her şeyin üstünde tutarak siyasete devam edeceğini ve ülke için azimle çalışacağını ifade etti.

ÖNCEKİ GÜN AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Geçtiğimiz hafta yaş meyve ve sebze üreticilerinin yaşadığı sıkıntıları gündeme getiren Kaya, Grup Başkanvekili Turan Çömez’in tarımdaki sorunları tespit eden ve çözüm önerilerini içeren grup önerisi üzerine bir konuşma yaptığını hatırlattı. Kaya, konuşmasında, ilkokuldan liseye kadar öğrencilere Türkiye'nin coğrafi zenginlikleri ve kendine yetebilen bir tarım ülkesi olduğunun anlatıldığını, ancak günümüzde bu avantajların büyük ölçüde kaybedildiğini belirtti. Küresel tarım ithalatından alınan payın 2006’da yüzde 0,46 iken, 2022’de yüzde 1,1 olduğunu vurguladı.

Kaynak: Haber Merkezi