İYİ Parti, yerel seçimlerin ardından yaşanan istifa dalgasını değerlendirmek üzere bu hafta sonu Afyonkarahisar'da önemli bir istişare kampı düzenliyor. 12-13 ve 14 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek olan kampta, parti yönetimi ve milletvekilleri ile birlikte Başkanlık Divanı, Genel İdare Kurulu (GİK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyeleri de yer alacak.

İyi̇ Parti Afyonkarahisar'da Istişare Kampına Başlıyor Gündemdeki Konular

Program detayları

Genel Başkan Müsavat Dervişoğlu'nun açılış konuşmasıyla başlayacak olan kamp, 2028 seçimlerine hazırlık çerçevesinde yeni yol haritasının yanı sıra 31 Mart yerel seçim sonuçlarının değerlendirilmesine odaklanacak. Kampta Teşkilat İşleri, Medya Tanıtım, Mali İşler ile Milli Güvenlik ve Göç Politikaları başkanlıklarının sunumları yapılacak. Ayrıca, parti TBMM Grup Başkanlığı tarafından Meclis faaliyetleri hakkında bilgi verilecek.

Genel başkanın programı

Genel Başkan Müsavat Dervişoğlu, kamp süresince 13 Temmuz Cumartesi günü Afyonkarahisar'da esnaf ziyareti gerçekleştirecek ve Çay Vişne Festivali'ne katılacak.

Hukuk-Seçim ve Parlamento İlişkileri Başkanı Hakan Şeref Olgun'un açıklamaları:

Hukuk-Seçim ve Parlamento İlişkileri Başkanı Hakan Şeref Olgun, kampta herkesin görüşlerini açıkça ifade edeceğini belirterek, "Yeni yol haritamızı çizecek, eksiklerimizi tamamlayacağız. Yerel seçim sonuçlarına odaklanarak zamanında veya erken genel seçime hazırlıklarımızı yapacağız. Son seçimlerden edindiğimiz tecrübelerle eksik alanlarımızı dolduracağız" dedi.

Kaynak: İHA