Reklam
Reklam

İYİ'ler tarlaya giriyor

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, yarımada bölgesinde Bakırçay Havzası ve Küçük Mendereste gidilmedik köy bırakmayacaklarını belirterek, “Çat kapı köylerimizi ziyaret edeceğiz. Çizme giyerek tarlaları inceleyeceğiz. Çiftçimizin dertlerini dinleyip tarım raporu hazırlayacağız” dedi

İYİ'ler tarlaya giriyor
27 Haziran 2020 - 07:35
Reklam

KENAN YEŞİL-ÖZEL HABER

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan İYİ Parti İzmir 2’nci olağan kongresi sonrası yeniden İl Başkanlığı’na seçilen Hüsmen Kırkpınar, yeni tip koronavirüssalgını nedeniyle ertelemek zorunda kaldıkları çalışmaları yeniden başlıyor. İYİ Parti İzmir’de yeni dönem çalışmaları tarım, tarım işçileri ve çiftçiler üzerinde yoğunlaştırılırken, yarımada bölgesindeBakırçay Havzası ve Küçük Menderes köylerine çat kapı ziyaret yapılacak. Pandemi öncesi İzmir’de 4 günlük yoğun bir programla İzmir esnafının dertlerini dinleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ziyareti sonrası il başkanlığınca hazırlanan ‘esnaf raporu’ gibi köy ziyaretleri sonrasında da ‘tarım raporu’ hazırlanacak ve Genel Başkan’a sunulacak. Köylere gidip çiftçileri dinleyecek olan partililer, tarlalarda da incelemelerde bulunacak. Tarımın stratejik bir sektör ve tarım ürünlerinin de stratejik ürün olduğunu dikkat çeken İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, “Ülkemizde tarım çok ihmal edildi. Tarımın önemi pandemi sürecinde bir kez daha ortaya çıktı. İYİ Parti olarak çizme giyip tarlaya gireceğiz, çiftçiyi dinleyeceğiz. Gittiğimiz her köyde çiftçiyi dinleyerek rapor haline getireceğiz” dedi.

Çalışmalar ertelendi

İYİ Parti İzmir 2’nci olağan kongresi sonrası yeniden İl Başkanlığı’na seçilen Hüsmen Kırkpınar, kongre yeni dönemde yapacakları çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Yeni tip koronavirüssalgını nedeniyle birçok çalışmayı ertelemek durumunda kaldıklarını aktaran Kırkpınar, yarımada bölgesinde çat kap köylere ziyaret ederek çiftçinin dertlerini dinleyeceklerini söyledi. Sahada değil  tarlaya gireceklerini dikkat çeken Kırkpınar, “İzmir’de parti çalışmalarımızla ilgili bir planlama yapmıştık ama pandemiden dolayı ertelemek zorunda kaldık.  Genel Başkanımız pandemi öncesinde İzmir’de esnaf ziyaretlerini tamamladı. 15 ilçeyi gezdi. Nisan ayında tekrar gelecekti ama araya pandemi girdi. Başka programlarda sarktı. Önümüzdeki haftadan itibaren sahada değil tarlada olacağız, bahçede olacağız. Tarım işçisinin ve tarımla uğraşan üreticinin dertlerini dinleyeceğiz. Yarımada bölgesindeki köylere çat kapı ziyaret edeceğiz. Bakırçay ve Küçük Menderes köylerine büyük küçük demeden rastgele gidip selam verip dert dinleyeceğiz. Gittiğimiz her köyde çiftçinin dertlerini rapor haline getireceğiz. Biz çevre duyarlılığına insanların dikkatini çekmek istiyoruz. Tarımın önemini dikkat çekmek istiyoruz. Yaşayan toplumun bunu yeni nesle aktarmak istiyoruz. Kirli bir çevrede tarım da yapılamaz. Kirlenmiş akarsular ürünleri öldürür” diye konuştu.


“Tarım stratejik sektör”

Türkiye’de uzun yıllardır tarımın çok ihmal edildiğini dikkat çeken Hüsmen Kırkpınar, pandemi sürecinde tarımın öneminin bir kez daha anlaşıldığını belirtti.  Tarımın stratejik bir sektör olduğunu değinen Kırkpınar, yerliliğin milli politika haline getirilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Tarım çok ihmal edildi. Cennet gibi ülkedeyiz. Her türlü imkanımız var. Petrol ve doğalgazımız yok. Bunların olmaması bizim için büyük bir sıkıntı olmaması lazım. Güneş enerjisinden, rüzgar enerjisinden faydalanmalıyız. Biz ekilebilir, dikilebilir alanların bir planlamasını yaparak hareket etmeliyiz. Geçmiş dönemlerde neler üretildi, neye ihtiyaç var bakmak gerekiyor.  Dünyada bu işi kim iyi yapıyorsa gidip orayı bakacaksın. Konya Ovası büyüklüğünde Hollanda’nın tarımsal ihracatı bizim tüm ihracatımızda fazla. Yerliye dönmek birilerin, belediyelerin yapabileceği bir şey değil. Yerlilik milli politika olması gerekiyor. Tarım sektörü stratejik bir sektör, tarım ürünü de stratejik üründür” dedi.
 
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam