İYİ'ler tarlaya girdi

Yeni dönem çalışmaları tarım, tarım işçileri ve çiftçiler üzerinde yoğunlaştıracak olan İYİ Parti İzmir’de bu çalışmaların ilk somu adımını Foça—Gerenköy’de attı. İYİ Parti İzmir Tarım Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı M. Fatih Zaimoğlu, tarlalarda incelemelerde bulunurken çiftçilerle bir araya gelerek yaşadıkları sorunları dinledi, bol bol not aldı

İYİ'ler tarlaya girdi
12 Temmuz 2020 - 15:23

KENAN YEŞİL

İYİ Parti İzmir 2’nci olağan kongresi sonrası yeniden İl Başkanlığı’na seçilen Hüsmen Kırkpınar, yeni tip koronavirüs(Kovid-19) salgını nedeniyle ertelemek zorunda kaldıkları çalışmaları yeniden başladı. İYİ Parti İzmir’de yeni dönem çalışmaları tarım, tarım işçileri ve çiftçiler üzerinde yoğunlaştırılırken bu çalışmaların ilk somut adımı ise Foça’da atıldı. İYİ Parti İzmir Tarım Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı M. Fatih Zaimoğlu ve İYİ Parti Foça İlçe Başkanı Ertuğrul Karanfil ile birlikte Foça-Gerenköy civarı köylü ve çiftçilerle bir araya geldi, dertlerini dinledi. Köy kahvehanelerinde köylülerle birlikte çay içen Zaimoğlu çiftçilerin beklentilerini ve tarımda yaşanan sıkıntılarla ilgili notlar aldı.

Tarlaya girdiler

İYİ Parti İzmir’de yeni dönem çalışmaları hızlı bir şekilde başladı. İYİ Parti İzmir 2’nci olağan kongresi sonrası yeniden İl Başkanlığı’na seçilen Hüsmen Kırkpınar, A Takımını belirlenmesinin ardından koronavirüs salgını nedeniyle ertelemek zorunda kaldıkları çalışmaları tamamlamak için kolları sıvadı. Hüsmen Kırkpınar, daha önce gazetemize yaptığı açıklamada, “Önümüzdeki haftadan itibaren sahada değil tarlada olacağız, bahçede olacağız. Tarım işçisinin ve tarımla uğraşan üreticinin dertlerini dinleyeceğiz. Yarımada bölgesindeki köylere çat kapı ziyaret edeceğiz. Bakırçay ve Küçük Menderes köylerine büyük küçük demeden rastgele gidip selam verip dert dinleyeceğiz. Gittiğimiz her köyde çiftçinin dertlerini rapor haline getireceğiz. Biz çevre duyarlılığına insanların dikkatini çekmek istiyoruz” değerlendirmelerinde bulunarak yeni dönem için yol haritalarını açıklamıştı. Bu kapsamda İYİ Parti İzmir Tarım Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı M. Fatih Zaimoğlu, Foça-Gerenköy civarı köylü ve çiftçilerle bir araya geldi, tarlalara gezerek incelemelerde bulundu. Çiftçilerin sorunlarını ve isteklerini not alan Zaimoğlu, köylere de ziyaret ederek, köylülerle birlikte kahvehanede çay içti.

Tarım raporu tutuluyor

İYİ Parti İzmir Tarım Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı M. Fatih Zaimoğlu’nun Foça-Gerenköy civarında köylü ve çiftçilerle bir aray geldiği ziyarette, İYİ Parti Foça İlçe Başkanı Ertuğrul Karanfil de yer aldı. Tarlalara girerek incelemelerde bulunan Zaimoğlu, çiftçileri dinledikten sonra bol bol notlar aldı. İYİ Parti İzmir İl Başkanlığınca yeni dönemde tarım, tarım işçileri ve çiftçiler üzerinde çalışmaların sürdürüleceği belirtilirken, yarımada bölgesinde Bakırçay Havzası ve Küçük Menderes köylerine çat kapı ziyaretlerinin de devam edeceği öğrenildi.  Pandemi öncesi İzmir’de 4 günlük yoğun bir programla İzmir esnafının dertlerini dinleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ziyareti sonrası il başkanlığınca hazırlanan ‘esnaf raporu’ gibi köy ziyaretleri sonrasında da ‘Tarım Raporu’ hazırlanacak. Hazırlanan ‘Tarım Raporu’ İYİ Parti lideri Meral Akşener’e sunulacak ve bu rapor İYİ Parti TBMM Grup Toplantısı'nda açıklanacak. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

test