6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş'ta yaşanan deprem felaketi, trajik bir olayın ardından umut dolu bir hikayeye dönüştü. Ankara İtfaiyesi çalışanı Cebrail Sarsılmaz, o gün Müjde Apartmanı'nın enkazında mahsur kalan Sinem Kaynak'ı kurtardıktan sonra onunla hayatını birleştirdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin açıklamasına göre, Sarsılmaz ile Kaynak'ın nikahı, Aşık Veysel Nikah Salonu'nda kıyıldı. Cebrail Sarsılmaz, o günün acı hatıralarını taşırken, kendi ve eşinin hayatının bu mutlu dönüm noktasında duyduğu sevinci ifade etti. Sarsılmaz, "6 Şubat depreminde arama kurtarmada 13 gün görev aldım. Kahramanmaraş’ta Müjde Apartmanı'ndan eşimi ve kardeşini canlı olarak enkazdan çıkardık. Farklı ve anlatılamayacak bir duygu. Trajik bir olaydan böyle mutlu bir sona kavuştuk." dedi.

Sinem Kaynak da duygularını şu sözlerle dile getirdi: "Olumsuz bir olay neticesinde bir araya gelsek de enkazdan çıkarılan şanslı birkaç kişiydik. Ertesinde hayat bizi birleştirdi. İçimizde buruk bir hüzün var. Hem kendi kayıplarımız hem diğer kayıplar için üzgünüz ancak hayat devam ediyor, mutluyuz." Bu olay, insanlık için umut verici bir hatıra olarak kalırken, Sarsılmaz ve Kaynak çifti, yaşadıkları acı deneyimden güç alarak yeni bir başlangıç yapmanın mutluluğunu yaşıyor.

Kaynak: Haber Merkezi