İstanbul'da sağlık hizmetlerinde önemli bir gelişme yaşanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ücretsiz HPV aşısı uygulamasının ne zaman başlayacağını açıkladı. Bu açıklama, vatandaşlar arasında büyük bir merak uyandırdı. İnsanlar, aşının başlangıç tarihini ve nasıl faydalanabileceklerini öğrenmek için sabırsızlanıyorlar. İşte detaylar!

Ücretsiz HPV Aşısı Uygulaması Başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruyla İstanbul'da ücretsiz HPV aşısı uygulamasının 16 Mayıs'ta başlayacağını müjdeledi. İmamoğlu, "Ülkemizde HPV kaynaklı kanser vakaları artma eğiliminde. Aşının elimize ulaşan ilk dozları için başvuruları almaya başlıyoruz" dedi.

"Sözümüzü Tutuyoruz" 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla İstanbul'da 16 Mayıs'ta başlayacak olan ücretsiz HPV aşısı uygulamasının başvurularının başladığını duyurdu. İmamoğlu, 9-26 yaş aralığındaki yurttaşların İBB'nin resmi sitesinde yer alan "HPV AŞI UYGULAMASI PROJESİ BAŞVURU FORMU" üzerinden başvurularını yapabileceklerini belirtti.


 

Kaynak: HABER MERKEZİ