İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası ve İstanbul Ticaret Odası Teknik Anadolu Lisesi Elektrik- Elektronik Lisesi Bölümü öğrencileri ve eğitimcileriyle “Güneş Enerjisi Kurulumu ve Projelendirme" konulu eğitim seferberliği toplantısının ilkini düzenledi. Toplantının açılış konuşmasında söz alan İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Haluk Bozali, ülkede enerji kaynaklarının yetersiz olduğu ve enerji üretiminde petrol, doğalgaz ve elektriğe bağımlı olduğu belirtti.

DEÜ’den 3 Aralık mesajı: Hedeflerimize kararlılıkla yürüyoruz DEÜ’den 3 Aralık mesajı: Hedeflerimize kararlılıkla yürüyoruz

PHOTO-2023-10-25-14-17-52

Güneş enerjisi: Türkiye’de gelişen sektör

Bozali, Ülke ekonomisinin kalkınması için alternatif enerji kaynaklarına yönelmenin önemine dikkat çekti. Haluk Bozali, konuşmasında güneş enerjisinin Türkiye'de gelişmekte olan bir sektör olduğunu, öğrencilere yeni ufuklar açmak için güneş enerjisi alanında bilgi ve farkındalık geliştirmenin önemine de değindi.

Enerji üretimi, sürdürülebilir enerji çalışmalarında teknolojik gelişmelerin sektöre sağladığı katma değerin önemine değinen Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Haluk Bozali, “Güneş enerjisi, sürdürülebilir enerji kaynaklarındandır. Gerek mesleğe yeni başlayacak gençlerimize sahip çıkarak onlara istihdam sağlamak, gerekse üye meslektaşlarımıza yaşam boyu eğitim ilkesiyle odamız, bünyesinde kurduğumuz ETO Akademi ile sertifikalı eğitimlerimize devam ediyoruz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi