İstanbul'un Çatalca ilçesindeki belediye başkanlığı görevini yürüten Erhan Güzel, kentin önemli isimlerinden biridir. Güzel'in kariyeri, siyasi geçmişi ve belediye başkanlığındaki çalışmaları merak konusu oldu. Peki İstanbul Çatalca Belediye Başkanı Erhan Güzel kimdir? detaylar haberimizde...

İstanbul Çatalca Belediye Başkanı Erhan Güzel kimdir?

Erhan Güzel, 1979 yılında İstanbul Çatalca’da mübadil bir ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Ferhatpaşa İlkokulu ve Çatalca Lisesi'nde tamamladı. Trakya Üniversitesi, Çorlu Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra mesleki kariyerine başladı. 2005 yılında kurduğu mühendislik ofisi, proje alanında faaliyet gösterdiği birçok önemli projeye imza attı.

2009 yılında Cem Kara’nın Belediye Başkanı olarak seçilmesiyle birlikte, Erhan Güzel kurumda Fen İşleri Müdürlüğü ve daha sonra Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi. Bu süre zarfında, birçok önemli projede yer aldı ve adından söz ettirdi. 2014 Mahalli ve Yerel Seçimlerinde Çatalca Belediyesi CHP Meclis Üyesi olarak seçildi. Meclis Üyesi olarak görev aldığı süre boyunca, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Plan ve Proje Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü’nden sorumlu (Teknik) Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Ayrıca, Mecliste İmar Komisyon Başkanlığı, Tarım, Orman ve Hayvancılık Komisyon Başkanlığı, Meclis 2. Başkan Vekilliği gibi görevlerde bulundu.

Erhan Güzel, mesleki ve toplumsal kurumlarda birçok sivil toplum örgütünde kuruculuk, yönetim kurulu üyeliği, kongre üyeliği ve temsilcilik gibi görevler üstlendi. 2005 yılından bu yana Çatalca’ya ve bölgeye birçok mesleki projede önemli katkılarda bulunan Güzel, sivil toplum çalışmaları ve kentin gelişimine katkı sağlayan değerli çalışmalarda aktif olarak yer aldı.

Çatalca Belediyesi’nin teknik müdürlüklerinden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Güzel, halkın içinde çalışmalarda aktif rol aldı ve birçok önemli projeye liderlik etti. Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmesinden sonra, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özel Masalar Koordinatörlüğü’nde Meclis Üyeleri İşlerinden Sorumlu Koordinatör olarak atandı. 2024 Mahalli ve Yerel Seçimlerinde CHP Çatalca Belediye Başkan Aday Adayı olarak görev aldı.

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde CHP İstanbul Çatalca Belediye Başkanı olmuştur.

Kaynak: HABER MERKEZİ