Yangın, İstanbul Bahçelievler Kuloğlu Sokak'ta saat 11.00 sularında meydana geldi. Binanın çatı katında çıkan yangın, henüz belirlenemeyen bir sebep yüzünden başladı. Vatandaşlar durumu hemen polis, sağlık ve itfaiye ekiplerine bildirdi. Polis ekipleri olay yerine gelerek çevrede güvenlik önlemi aldı, itfaiye ekipleri ise yangını kontrol altına alabilmek için 30 dakika süren bir çalışma yaptı. Binanın üst sokağına kurulan pazar nedeniyle itfaiye ekipleri yangına ulaşmakta zorlandı.

Olay sırasında bir kişinin arabasını battaniye ile kapatarak yangından koruduğu görüldü. Neyse ki yangında ölen ya da yaralanan olmadı, ancak binada hasar meydana geldi. Binada yaşayan bir kadın ise yangın sırasında kedisiyle kaçtı. İtfaiye ekiplerinin yangını kontrol altına alma çabaları havadan görüntülendi. Polis ekipleri yangının çıkış nedenini araştırmak üzere çalışma başlattı.

Yangını gören bir görgü tanığı olan Eren Yılmaz, "Yoğun dumanı fark ettim. Arabayla aşağı caddeden geçerken yangını gördüm. Merak edip olay yerine geldim. İtfaiyeciler hızlı bir şekilde müdahale ettiler ve yangını söndürdüler. Neyse ki ölü ya da yaralı yokmuş, binada yaşayanlar sağ salimmiş" dedi.

Kaynak: İHA