İsrail medyası, İsrail tanklarının ilk kez Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kent merkezine girdiğini duyurdu. İsrail merkezli "Ynet" haber sitesinin görgü tanıklarına dayandırdığı haberine göre, tanklar El Avde Camii yakınında konuşlanırken bir camiyi de hedef aldı.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, Refah kent merkezindeki bir camiden dumanlar yükseldiği ve arka planda insansız hava araçlarına ait sesler duyulduğu görüldü. Görüntüleri çeken kişi, saldırıda caminin hedef alındığını ifade etti.

İsrail tankları Refah'a girdi, cami hedef alındı!-1

Görgü tanıkları, İsrail'in Refah kentindeki birkaç caminin minaresini topçu atışlarıyla hedef aldığını aktardı. Tel es-Sultan bölgesindeki Endonezya Hastanesi'nin de hedef alındığını belirten tanıklar, saldırılar nedeniyle hastalar ve sağlık ekiplerinin içeride mahsur kaldığını söyledi. İsrail'in kentin batı kesimlerini obüs toplarıyla ağır bombardımana tabi tuttuğunu belirten görgü tanıkları, İsrail ordusuna ait tankların da kentin Tel Zarab ve Arz Ebu Semhade bölgelerinde konuşlandığını bildirdi.

Hamas tarafından yönetilen Gazze’deki Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 46 kişinin hayatını kaybettiğini açıklayarak, Gazze’deki toplam ölü sayısının 36 bin 96’ya ulaştığını duyurdu.

Kaynak: AA