İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne gece boyunca düzenlediği saldırılarda çok sayıda Filistinli hayatını kaybetti, birçok kişi yaralandı. Hava, kara ve denizden gerçekleştirilen saldırılar, Gazze'deki insani krizi daha da derinleştiriyor.

Filistin resmi haber ajansı WAFA'ya göre, İsrail topçu birlikleri, Gazze'nin güneyindeki Refah kentinin çeşitli bölgelerine şiddetli saldırılar düzenledi. Bu saldırılarda birçok kişi yaşamını yitirirken, birçok kişi de yaralandı.

Gazze'nin doğusundaki Şucaiyye Mahallesi'nde İsrail savaş uçaklarının hedef aldığı bir evde 2 Filistinli hayatını kaybetti. Aynı şekilde, Gazze Şeridi'nin orta kesiminde bulunan Deyr el-Belah ve Ebulacin kentlerine karadan top atışları ve hava saldırıları gerçekleştirildi. Bu saldırılarda da ölü ve yaralılar olduğu bildirildi.

İsrail hücumbotları, Gazze kentinin kıyısındaki bölgelere yoğun ateş açarken, İsrail topçuları da Gazze'nin Ez-Zeytun ve Tel el-Hava mahallelerini hedef aldı.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre, İsrail'in 7 Ekim'den bu yana düzenlediği saldırılarda ölenlerin sayısı 37 bini aştı. Bu rakamın içinde 15 bin 517'si çocuk, 10 bin 279'u kadın olmak üzere toplam 37 bin 84 Filistinlinin hayatını kaybettiği, 84 bin 494 Filistinlinin ise yaralandığı belirtilmişti.

Kaynak: AA