Isparta, Türkiye'nin gül bahçeleriyle bezeli incisi olarak adlandırılıyor ve her yıl düzenlediği Gül Festivali ile bu güzelliklerini dünyaya tanıtıyor. Şimdi gözler, 2024 Isparta Gül Festivali'nde. Vatandaşlar, festivalin ne zaman başlayacağını ve etkinlik programının neler sunacağını merakla araştırıyor. Gül kokularıyla dolu bu büyülü etkinlik hakkında merak edilen her şey burada...

Isparta Gül Festivali ne zaman?

Isparta'da Uluslararası Gül Festivali heyecanla başlıyor. 2 Haziran'a kadar devam edecek olan festival, yarışmalar, etkinlikler ve konserlerle dolu olacak. Isparta Valiliği ve Isparta Belediyesi tarafından düzenlenecek olan festival, Başkan Başdeğirmen'in tüm vatandaşları davet ettiği büyük bir organizasyon olarak planlanıyor.

Isparta Gul Festivali Ne Zaman Isparta Gul Festivali Etkinlik Programi 2024 (4)

31 Mayıs Cuma günü saat 12.00'de Gülcü Mahallesi'ndeki Gülcüzade İsmail Efendi'nin mezarı başında başlayacak olan Isparta Uluslararası Gül Festivali, aynı gün saat 14.30'da Isparta Belediyesi önünden başlayacak ve valilik önüne kadar devam edecek olan bir festival korteji ile taçlanacak. 

Isparta Gul Festivali Ne Zaman Isparta Gul Festivali Etkinlik Programi 2024 (6)

Isparta Gül Festivali Etkinlik Programı 2024

İlk günün akşamında, saat 17.00'de Isparta Meydan AVM'de stantlar ve sergi açılışı gerçekleştirilecek, çocuk etkinlikleri ve yerel grupların performansları festival alanını renklendirecek. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise Zara, Meydan AVM'de hayranlarıyla buluşarak unutulmaz bir konser verecek.

Isparta Gul Festivali Ne Zaman Isparta Gul Festivali Etkinlik Programi 2024 (3)

Festivalin cumartesi günündeki programı ise saat 09.00'da başlayacak olan gül koşusu ile başlayacak. Isparta Valiliği önünden başlayacak olan koşu, 15 km'lik bir parkuru kapsayacak ve yine Valilik önünde sona erecek. Cumartesi akşamı ise saat 20.00'de Başkal ve ardından saat 21.00'de İkilem'in konserleri festival alanını coşturacak.

Isparta Gul Festivali Ne Zaman Isparta Gul Festivali Etkinlik Programi 2024 (1)

2 Haziran Pazar günü ise gül bahçeleri ziyaret edilecek ve gül hasadı gerçekleştirilecek. Farklı iller ve ülkelerden gelen halk oyunları ekipleri, yöresel oyunlarını Ispartalılara sergileyecekler. Akşam saat 18.00'de uluslararası halk oyunları ekipleri IBKM Gül Salonunda gala gösterisi sunacaklar. Festivalin son günü akşamında ise yine Isparta Meydan AVM'de Altay konseri ile festival coşkusu doruk noktasına ulaşacak.

Isparta Gul Festivali Ne Zaman Isparta Gul Festivali Etkinlik Programi 2024 (2)

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, 31 Mayıs Cuma günü başlayacak ve 2 Haziran Pazar günü sona erecek olan Uluslararası Gül Festivali'ne tüm vatandaşları davet ederek, "Şehrimizdeki gül kokusunu ve festival coşkusunu birlikte yaşamak istiyoruz. Hemşehrilerimizi kortej yürüyüşümüze ve ardından 3 gün boyunca sürecek olan tüm etkinliklerimize davet ediyorum" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi