Gazeteci İsmail Saymaz, Sözcü TV gazetesindeki görevinden ayrıldığını duyurdu. Saymaz, Sözcü TV’yi Türkiye’nin en çok izlenen kanallarından biri haline getiren ekibin bir parçası olmaktan duyduğu gurur ve mutlulukla veda etti.

Saymaz, veda mesajında şu ifadeleri kullandı: "Türkiye’nin en çok okunan gazetesi Sözcü’de köşe yazarlığı yapmış olmaktan ve Sözcü TV’yi en çok izlenen televizyon kanallarından biri haline getiren ekibin içinde yer almaktan duyduğum gurur ve mutlulukla ayrılıyorum. Bize evlerini ve kalplerini açan, kendi evlatları bilen, her birini Cumhuriyet’in kalesi gördüğüm Sözcü okurları ve izleyicilerinin önünde saygıyla eğiliyorum. Onları yanıltmamış olmak, en büyük kıvancımdır. Hakkınızı helal edin. Kalın sağlıcakla."

Şubat ayında Halk TV’den ayrıldığını açıklayan Saymaz, siyasi yönelimin üretilen içeriği gölgelediğini belirtmişti. Bu kararı deprem döneminde almış olduğunu dile getiren Saymaz, gazeteciliğini siyasetin gölgesine düşmediği bir platformda sürdürmek amacıyla Halk TV’den ayrıldığını ifade etmişti.

Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş, İsmail Saymaz’ın Halk TV’ye geri döndüğünü sosyal medya üzerinden duyurmuştu. Toktaş, yaptığı paylaşımda şu sözlere yer verdi: "Yeni döneme, yeni ve güçlü isimlerle giriyoruz. İsmail Saymaz haber, yazı, yorum ve analizleriyle yeniden Halk TV ve halktv.com.tr‘de. Nerede kaldıysak oradan devam. Hoş geldin İsmail Saymaz."

İsmail Saymaz’ın yeni görevine ilişkin detaylar önümüzdeki günlerde netleşecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ