Dün akşam Suudi Arabistan'da yaşanan Süper Kupa krizinin yankıları devam ederken, oyuncu Hande Erçel'in attığı bir adım büyük bir etki yarattı. Erçel, krizin ardından sosyal medya hesabından Atatürk'ün fotoğrafını paylaşarak "Fikrin fikrimiz, yolun yolumuz Ata'm" mesajını yayınladı. Ancak bu paylaşım, Suudi markayla yaptığı işbirliğine son verilmesine yol açtı. Bu hamle, krizin Türkiye'de yarattığı duyarlılığı ve milli değerlere sahip çıkma isteğini gözler önüne serdi.

'Suudi markayla yaptığı işbirliği iptal edildi'

Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki Süper Kupa maçı öncesinde Riyad'da çıkan kriz, Suudi yönetiminin takımlara Atatürk fotoğraflı tişört giyme izni vermemesiyle başladı. Bu engelleme üzerine takımlar maça çıkmama kararı alarak ülkelerine döndü. Yaşanan gerginlik sonrası Hande Erçel, Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafını paylaşarak ses getirdi. Ancak bu paylaşım, Suudi markayla yaptığı işbirliğinin iptal edilmesine yol açtı. Kriz, milli değerlere sahip çıkma ve duyarlılık konularını bir kez daha gündeme getirdi.

'Fikrin fikrimiz, yolun yolumuz Ata'm'

Dünya gündemine oturan kriz sonrası, 31,5 milyon takipçisi bulunan Instagram hesabından Atatürk'ün fotoğrafını paylaşan ünlü oyuncu, 'Fikrin fikrimiz, yolun yolumuz Ata'm' ifadelerini kullandı. Ancak bu paylaşım, işbirliği yaptığı Suudi markayı rahatsız etti. Markanın, oyuncuyla reklam anlaşmasını feshettiği duyuruldu. 'En kolay kararlar vatanla ilgilidir ve vatan kırmızı çizgidir' diyerek fesih kararını açıklayan X markası, Hande Erçel'den henüz bir açıklama gelmediğini belirtti."

Kaynak: Haber Merkezi