Eskişehir'in tanınmış simalarından, Türkiye'nin yerli protez üretiminde öncü isimlerinden ve Türkiye'nin ilk ilaç müzesinin kurucusu Niyazi Çapa, hayatını kaybetti. Dünyada ilk kez bir kurt köpeğine protez yapan Çapa, arkasında büyük bir miras bıraktı.

Renkli kişiliğiyle bilinen iş insanı Niyazi Çapa, 2 Haziran Pazar günü öğle namazını takiben Yalaman Camii'nden son yolculuğuna uğurlanacak.

Çapa ailesi, üzücü haberi şu sözlerle duyurdu: "Canımız, Babamız, Dedemiz, çok kıymetli büyüğümüz, Beylerbeyimiz Niyazi Çapa Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 2 Haziran Pazar günü öğle namazını müteakip Eskişehir Yalaman Camii'nden kaldırılacaktır. Sevenlerinin başı sağ olsun."

Çapa Foto

Eskişehir'de 40 yılı aşkın süredir protez ve ortez üretiminde uzmanlaşan firma sahibi Niyazi Çapa, 11 yılı aşkın süre hayvaların yardımına koşmuştu. Çapa, 700'den fazla hayvana protez ve ortez takarak, onların yeniden sağlığına kavuşmasını sağladı. Çapa'nın bu özverili çalışmaları, hem insanlar hem de hayvanlar için umut kaynağı oldu.

Kaynak: Haber Merkezi