Uluslararası suçlarla mücadele kapsamında INTERPOL tarafından kırmızı bültenle aranan Abdullah Kudusi hakkında, 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Olay, Konya merkez Karatay ilçesi Tatlıcak Mahallesi'ndeki bir çiftlik evinde 27 Ocak 2019 tarihinde meydana geldi. Hüseyin Ç., hayvanlarının bakımı ve çobanlığını yapmak için Afganistan uyruklu Kudusi ailesini işe aldı. Ancak iş veren Hüseyin Ç., olay günü Şanlıurfa'daydı ve çobanı telefonla arayarak ulaşamadı. Bunun üzerine arkadaşı Davut D, aileye ulaşmasını istendi. Evin kapısını açık bulan Davut D, içeride dehşet verici bir manzara ile karşılaştı. Duvarlar ve kapılar kanlar içindeydi. Anne ve çocuklarının cesetleri bulundu ve polise haber verildi.

'Naz' uyuşturucu tacirlerine göz açtırmadı; 4 tutuklama  'Naz' uyuşturucu tacirlerine göz açtırmadı; 4 tutuklama 

Polisin yaptığı inceleme sonucunda annenin ve iki çocuğunun pompalı tüfekle başlarından vurularak öldürüldüğü tespit edildi. Olayın bir gün önce gerçekleştiği belirlendi. İki kardeşin cesetleri el ele tutuşmuş bir şekilde bulundu.

Cinayet Büro Amirliği ekipleri, şüphelinin bindiği taksi ile Ankara'ya gittiğini belirledi. Takip sonucunda çobanın Kırıkkale'ye geçtiği tespit edildi. Konya İl Emniyet Müdürlüğü, Abdullah Kudusi'nin kimlik bilgileri ile fotoğraflarını 81 ilin emniyet müdürlüklerine, sınır dışına kaçma ihtimaline karşın hudut kapıları ve havalimanlarına gönderdi. Aynı zamanda INTERPOL'e de dosyası gönderilen katil zanlısı kırmızı bültenle aranıyor.

Bu korkunç cinayet sonrasında Afganistan uyruklu Abdullah Kudusi hakkında açılan dava, 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle devam ediyor.

Afganistan uyruklu Abdullah Kudusi'nin Konya'da işlediği cinayet sonrasında yaşanan gelişmeler hakkında detayları içeren haber metni.

Kaynak: Haber Merkezi