Salih Bademci'nin eşi İmer Özgün kimdir? İmer Özgün mesleği ne, nereli? Salih Bademci'nin eşi İmer Özgün kimdir? İmer Özgün mesleği ne, nereli?

Akıllara durgunluk veren olayda, bir babanın internette kızını satılığa çıkardığı iddia edildi. D.K.'nin babası Y.D.'nin, 2019'da, 'Bu kız satılıktır' mesajıyla sosyal medya hesabında kızının fotoğrafını paylaştığı ortaya çıktı. Y.D.'nin paylaştığı fotoğrafı da şikayet dilekçelerine koyduklarını söyleyen avukat Hakan Gündoğdu, "Maalesef bu adam bu işi alışkanlık haline getirmiş. 2019 yılında henüz 13 yaşında olan kızını, yani müvekkilimin eşinin fotoğrafını, sosyal medya hesabından çok çirkin bir ifadeyle paylaşmış. Aslında bu fotoğraf, gelin D.K.'nin, babasının daha önce de kendisini kullanarak, yani dini nikahla evlendirmeye çalışarak, nikah aşamasına gelmeden damat taraflarını dolandırmaya çalıştığı iddialarını doğrular nitelikte. Biz Y.D. hakkında daha önce de bu yönde bir şikayet var mı onu da araştırıyoruz" dedi.

Bakanlıktan açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bazı basın yayın organlarında yer alan “Böyle baba olmaz olsun: Kızını internette satılığa çıkardı!" başlıklı haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından haberlere konu olan D.K'nın ikametinde incelemelerde bulunulmuştur.
Yapılan incelemeler neticesinde D.K devlet korumasına alınmıştır.
Bakanlık olarak hukuki sürecin yakın takipçisi olacağız.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: Haber Merkezi