İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, Suudi Arabistan'da oynanan Süper Kupa finalinde yaşanan Atatürk pankartı ve tişörtü engeline karşılık Fenerbahçe ve Galatasaray'ın sahaya çıkmama kararı almasının ardından seslendi. İstanbulluları, sembolik bir çağrıyla Beşiktaş'ta bir araya gelmeye davet etti. Bu çağrı, sadece bir maçın ötesinde, milli değerlere sahip çıkma ve dayanışma ruhunu ön plana çıkardı.

'Bayrağını al, Beşiktaş'a gel'

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, X sosyal medya platformundan yaptığı paylaşımla İstanbullulara seslendi. Galatasaray-Fenerbahçe Süper Kupa finalinin Atatürk tişörtleri ve 'Yurtta Sulh Cihanda Sulh' pankartına izin verilmemesi sonucu maçın ertelenmesi Türkiye'de geniş yankı uyandırdı.

İBB Başkanı İmamoğlu, bu olaya tepki göstererek İstanbulluları Beşiktaş'ta bir araya gelmeye çağırdı. "Bayrağını al, Beşiktaş'a gel. Türk Bayrakları, Atatürk resimleri ve spor kulüplerimizin bayraklarıyla Beşiktaş Barbaros Meydanı'nda bugün saat 15.00'te buluşmaya davet ediyorum" şeklindeki çağrısı, milli değerlere sahip çıkma ve dayanışma ruhunu ön plana çıkardı.

Kaynak: Haber Merkezi