Dünya genelinde milyonlarca hayranı bulunan İllüzyonist David Copperfield, sanatındaki ustalığı ve sıra dışı gösterileriyle dikkat çekiyor. Özellikle "David Copperfield olayı nedir?" sorusu, sanatçının kariyerindeki en büyük sırlardan biri olarak merak uyandırıyor. İnternet kullanıcılarının gözdesi haline gelen bu büyücü, sırlarla dolu bir dünyanın kapılarını aralıyor.

İllüzyonist David Copperfield kimdir?

David Copperfield, doğum adı David Seth Kotkin olan, 16 Eylül 1956 doğumlu Emmy Ödüllü Amerikalı bir illüzyonisttir. Forbes'a göre, ticari anlamda tarihin en başarılı sihirbazlarından biri olarak kabul edilmektedir.

David Seth Kotkin olarak New Jersey, Metuchen'de doğan Copperfield, Yahudi bir ailenin çocuğudur. Annesi Kudüs doğumlu bir Aşkenazi Yahudisi iken, babasının büyükbabası bugünkü Ukrayna'dan ABD'ye göç etmiş bir Yahudi göçmenidir.

Illuzyonist David Copperfield Kimdir David Copperfield Olayi Nedir

David Copperfield olayı nedir?

Ünlü illüzyonist David Copperfield, 16 kadın tarafından cinsel istismar ve uygunsuz davranışla suçlanıyor. Suçlamalar, 1980'lerin sonundan 2014'e kadar uzanıyor ve bu süre zarfında suçlanan kadınların büyük bir kısmı olay sırasında 18 yaşından küçüktü, hatta bazıları 15 yaşından küçük olduklarını iddia ediyor. The Guardian'ın raporlarına göre, Copperfield, üç kadına cinsel ilişki teklif etmeden önce onlara ilaç verdiği iddialarına da karşı koymak zorunda kaldı. Sihirbaz, tüm suçlamaları reddetti ve avukatları, müvekkilinin hiç kimseye uygunsuz davranmadığını savundu. Copperfield'ın adı ayrıca, 2019'da Jeffrey Epstein ile bağlantısı nedeniyle de medyada yer almıştı, ancak avukatları müvekkilinin Epstein'ın suçlarından haberi olmadığını belirtti.

Kaynak: HABER MERKEZİ