Reklam
Reklam

“İlk 100 günde icraat göremedik”

İzmir Büyüşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in görevdeki ilk 100 günlük icraatlarını değerlendiren AK Parti İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, “100 günde hiçbir şey yapmadı ki. Çiçek, böcek, aşk, böyle geçti hamdolsun” diye konuştu

“İlk 100 günde icraat göremedik”

İzmir Büyüşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in görevdeki ilk 100 günlük icraatlarını değerlendiren AK Parti İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, “100 günde hiçbir şey yapmadı ki. Çiçek, böcek, aşk, böyle geçti hamdolsun” diye konuştu

“İlk 100 günde icraat göremedik”
17 Temmuz 2019 - 12:50
Reklam

Mehmet Akif Çakmak
AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İl Başkanlığında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Sürekli İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ilk 100 gününü değerlendirerek, “100 günde hiçbir şey yapmadı ki. Çiçek, böcek, aşk, böyle geçti hamdolsun” diye konuştu. Sözlerine AK Parti İzmir İl Başkanı 15 Temmuz’un yıl dönümünü kutladıklarını hatırlatarak başlayan AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, “15 temmuz bir millattır. Bir ilk gerçekleşmiştir. Darbe girişiminin önüne insanlarımı çıkmış, milli şuur ve iradesiyle destan yazmıştır. Yüzlerce vatandaşımız şehit olmuş, binlerce kişi gazilik onuruna erişmiştir. Bu vesileyle Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını da rahmetle anıyoruz” diye konuştu.

“Su sorununu biz çözdük”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilk 100 gününü değerlendirmek için basın toplantısı düzenlediklerini dile getiren Başkan Kerim Ali Sürekli, “ Sayın Cumhurbaşkanımız İzmir’de iki konuyu gündeme getirin diyor. Su ve koku bunları anlatın diyor. Sayın Cumhurbaşkanımız net ifadeleriyle ‘suyu İzmir’e biz getirdik’ dedi. Yıl 2007 Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi İzmir’de de kuralık vardı. Arsenlikli su tartışmaları gündemdeydi. DSİ bu dönemde Gördes Barajı’nı yapmaya karar verdi. 2010 yılında Gördes Barajı bitti. Bu baraj yapıldıktan sonra İzmir’in kuzeydeki su kaynaklarını takviye etmek ve vatandaşa bu suyu içirmek amaçlanıyordu. Bu baraj bittikten sonra arsenikli suyun verildiği Akyazı ve Göksü kuyularından çıkan suyun arıtıldığı merkeze Gördes barajından by-pass bir hat yapılarak sağlıklı sus veriliyor ve bu su sağlıklı hale getiriliyor.  Barajda çıkan bir takım sorunlar giderilerek ve Büyükşehir de isale hattını yaparak bu noktaya geliyoruz. DSİ kanadında her şey bitmiştir. İzmirliler rahat olsun su sıkıntısı olmayacak. Yılda 59 milyon metreküp su eylül ayından itibaren verilmeye başlanacak. İzmir’in su sorununu hükümetimiz çözmüştür” ifadelerini kullandı.

Koku sorunu var

İzmir’de bir koku problemi olduğunu belirten Kerem Ali Sürekli, “Kanalizasyon ve yağmur şebekesinin anı yerde olduğundan dolayı ve körfeze yağan aşırı yağmurlar nedeniyle, bazı yerlerden oluk oluk körfeze deşarj yapıldığından İzmir’de koku problemi vardır.  Bunun çözümü ile ilgili İzmir’de 100 günde hiçbir şey duymadık. Lütfen İzmir’i bu koku algısından kurtarın sayın belediye başkanı. Trafik çilesini de yaşamaya devam ediyoruz. 100 günle ilgili bir değerlendirme duymadık. Sayın Soyer’in 100 gün bin 100 gün gibi geçti diye bir cümlesi var. 100 günde hiçbir şey yapmadı ki. Yapması lazım. Kendisini yakından izliyoruz.  Hemşehrilerimiz bize muhalefet görevi vermiştir. Çiçek, böcek, aşk, böyle geçti hamdolsun. İlk sözü aşk oldu. Aşka saygımız sonsuz, verdiği mesajların icraatla bağlantısını kurabilmiş değiliz. Çok geçmeden aile birliğini sarsacak hamleler geldi” açıklamasında bulundu.

Şovu bırakalım

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in oturduğu konutu da eleştiren Sürekli, “Adı şato, köşk, saray olsun fark etmez. Bugüne kadar seçilmiş hiçbir belediye başkanı böyle bir konutta yaşamadı. İzmir’i  amfi tiyatroya benzeten Soyer, sahneye en yakın koltuğa oturmuştur.  Aşk, bisiklet fayton, Kültürparkk, üretici pazarları derken 100 günü geride bırakmıştır. Altyapı yatırımları ne oldu? Bir ışık göremiyoruz.  İzmir halen çöp ağları ile boğuşuyor. Basmane meydanındaki, Alsancak’taki altgeçit ile ilgili bir çalışma gördünüz mü? Artık şovları bırakalım” dedi.

Su indirim yüzde 10 değil

İzmir’de suya yapılan indirimi de değerlendiren Sürekli, “Yüzde 10 indirim değil, içi boş bir söylem. Suda yapılan indirim yüzde 3’tür. Sadece su bedelinde yüzde 10 indirim yapılmıştır. Bu da matematik hesabıyla yüzde 3’tür” dedi.

“Ankara’ya gideriz”

İzmir’in sorunları için Ankara’ya gidilmesinin de gündemde olduğunu hatırlatan Sürekli, “Tabi ki Ankara programı yaparız, kimlerle görüşülecek konu olgunlaşsın Ankara ile ilgili temasları yaparız. Bunlar somut hale gelsin. Başkanvekilleri konuyu olgunlaştırsınlar, ne gerekirse yapacağız.  İşte Buca metrosu. Bir gecikme yok.  Başbakanımız o dönem Binali Yıldırım’dı. Yeni sistemde Kalkınma Bakanlığı kapanıyor. Cumhurbaşkanlığına gittikten 4-5 ay sonra imzalanıyor.

Şehir hastanesi müjdesi

“Bayraklı’da yapılacak şehir hastanesi 1 yıl 2 ay sonra hizmete açılacak” diyen Sürekli,  “Bazı hastaneler kapatılacak deniyor yok böyle bir şey.  Bazı lokal hastanelerin kapatılması söz konusu olabilir. İzmirlilere soracağız” dedi. Sürekli, “Bayraklı Şehir Hastanesi için 3 tane yol alternatifimiz var. Büyükşehir bize yapıcı olarak yaklaşacaktır. 3 alternatiften en rahat olanını seçeceğiz. 1 yıl 2 ay sonra hastante açıldığında ulaşım problemi olmayacak” ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum