Devlet üniversitelerinde ikinci öğretim programları ile ilgili alınan son dakika kararı, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar tarafından kamuoyuna duyuruldu. Üniversitelerde öğleden sonra ve akşam saatlerinde gerçekleştirilen dersler ve açılan bölümler ikinci öğretim olarak biliniyor. Bu gelişmeyle birlikte, "İkinci öğretim kaldırıldı mı?" sorusu merak edilmeye başlandı. İşte, üniversitelerde ikinci öğretimin kapatılması ile ilgili detaylar…

YÖK Başkanı Erol Özvar'ın Açıklamaları

YÖK Başkanı Erol Özvar, devlet üniversitelerindeki ikinci öğretim programlarının kapatıldığını duyurdu. Özvar, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Bu dönem üniversitelerimizdeki program kalitesini artırmaya yönelik belki de en önemli çalışmamız devlet üniversitelerimizdeki ikinci öğretim programlarının kapatılması olmuştur. Vakıf üniversitelerinde, devlette olduğu gibi, ikinci öğretim programları yerine istihdama duyarlı ve geleceğin mesleklerine uygun programlara dönüştürülmesi temin edilecektir. Vakıf üniversitelerimizin de gelecek yıla yönelik planlamalarını buna göre yapmalarını bekliyoruz."

Kaynak: Haber Merkezi