İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu’nun (İEKKK) 128. toplantısında, ilçe belediye başkanları ile potansiyel alanları belirlemek üzere görüşmelere başladıklarını belirten Başkan Tugay, “Orta gelir grubuna hitap eden mütevazı konutlara ihtiyacımız var. Altyapısı, ulaşımı, sosyal donatılarıyla nitelikli yaşam alanları yaratarak daha sağlıklı bir kentleşme hedefliyoruz” dedi.

İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu’nun 128. toplantısı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay başkanlığında gerçekleşti. Tarihi Havagazı Fabrikası Gençlik Yerleşkesi’nde düzenlenen toplantıda; İzmir Ekonomi Üniversitesi Yaratıcı Ekonomi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü ve İzmir Vakfı Danışmanı Gözde Çeviker Çınar ile Create in İzmir: Kültürel ve Yaratıcı Endüstriler Dijital Girişimcilik Merkezi, İzQ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Alp Avni Yelkenbiçer, “İzmir Girişim Sermayesi Fonu” ile ilgili sunum yaptı.

28.06.2024 Ce9815E0 36Ee 4Ad4 Aef9 5D674Ff25A09

"PROFESYONEL FON YÖNETİCİSİ ATANMALI"

Başkan Tugay, fonun etkin yönetimi ve İzmir’e katkı sağlaması için profesyonel bir fon yöneticisinin atanması gerektiğini vurguladı. “İyi yönetilirse, şehre ve yatırımcılara katkı sağlayacak fikirler ve girişimlerin ortaya çıkacağına inanıyorum” diyen Tugay, fonun İzmir için doğru yapılandırılması gerektiğini belirtti.

Toplantıda İzmir Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Banu Dayangaç, İzmir’in kuzey bölgesinin planlama sürecine ilişkin sunum gerçekleştirdi. Başkan Tugay, bölgedeki konut alanlarının planlanmasında dikkat edilmesi gereken noktaları sıralayarak, “Bu bölgelerdeki yeni yerleşim birimleri altyapı, ulaşım, çevre etkileri, su ve enerji ihtiyaçları ile sosyal donatılarıyla uyumlu olmalıdır. Hedefimiz, İzmir’de orta gelir grubuna hitap eden mütevazı konutlarla nitelikli yaşam alanları oluşturmaktır. İlçe belediye başkanları ile görüşmelerimiz devam ediyor. İzmir’e yeni konutlar kazandırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Muhabir: İPEK KIRCA