"Çalışan emeklilere 5 bin lira ödeme" düzenlemesinden 4 milyon 688 bin 945 kişi yararlanacak "Çalışan emeklilere 5 bin lira ödeme" düzenlemesinden 4 milyon 688 bin 945 kişi yararlanacak

Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu'nun İYİ Parti'den istifa edip AK Parti'ye katılmasıyla kullanıcılar .İdris Nebi Hatipoğlu kimdir? merak etmeye başladı. İşte  İdris Nebi Hatipoğlu hayatı ve biyografisi ile ilgili merak edilen detaylar...

İdris Nebi Hatipoğlu kimdir?

İdris Nebi Hatipoğlu, 1975 yılında Eskişehir'de doğdu. Muhasebe ön lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun oldu. Eskişehirspor Kulübü'nün başkanlığını üstlendiği dönemde, milletvekili Kemal Unakıtan'ın destekleriyle kulübe kaynak sağlandı ve takımı Süper Lig'e yükseltti.

2021'de Eskişehir'de yayımlanan Milli İrade gazetesini satın alarak medya sektöründe faaliyet göstermeye başladı.

dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne milletvekili olarak seçildi ve Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda görev aldı. Hatipoğlu, İngilizceyi çok iyi düzeyde bilmekte olup evli ve üç çocuk babasıdır.

İdris Nebi Hatipoğlu kimdir?

İdris Nebi Hatipoğlu kaç yaşında?

1974'te dünyaya gelen İdris Nebi Hatipoğlu, 2023 yılı itibarıyla 49 yaşındadır.

İdris Nebi Hatipoğlu kaç yaşında?

İdris Nebi Hatipoğlu aslen nereli?

1951'de Bulgaristan'dan Eskişehir'e yerleşen Hatipoğlu ailesine mensupturİlk, orta ve lise eğitimini Eskişehir’de tamamladı.İdris Nebi Hatipoğlu, aslen Eskişehirli'dir.

İdris Nebi Hatipoğlu hangi partiden?

İdris Nebi Hatipoğlu hangi partiden?

2023 genel seçimlerinde İyi Parti'nin 1. sırada Eskişehir milletvekili adayı oldu.28. dönem TBMM'ye milletvekili olarak girdi; Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda görev aldı. İYİ Parti'den 2 Kasım 2023 tarihinde istifa etti. 7 Kasım 2023 tarihinde AKP katıldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ