Yerlikaya, operasyonlar hakkında yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

"Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, biri Kilis İl Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa olmak üzere düzenlenen 5 farklı operasyonda önemli sonuçlara ulaşıldı. Bu operasyonlar neticesinde toplamda 23,5 kilogram metamfetamin, 301 kilogram skunk, ve 34,5 kilogram eroin ele geçirildi. Ayrıca, bu operasyonlar sırasında 20 zehir taciri şüpheli şahıs yakalandı. Yakalanan şüphelilerden 17'si tutuklandı, 3'ü hakkında adli kontrol kararı verildi."

'Kararlı bir mücadele yürütüyoruz'

İstanbul il emniyet müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Beylikdüzü ilçesinde icra edilen bir başka operasyonda da 161,5 kilogram eroin ele geçirildi ve 2 yabancı uyruklu zehir taciri şüpheli şahıs yakalandı.

Yoğun kar ve tipi nedeniyle mahsur kalan Malezyalı turistler kurtarıldı! Yoğun kar ve tipi nedeniyle mahsur kalan Malezyalı turistler kurtarıldı!

Bakan Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren polis memurlarını takdir ederek, "Aziz milletimizin destek ve dualarıyla zehir tacirlerine karşı kararlı bir mücadele yürütüyoruz. Bu başarılı operasyonlar, halkımızın huzur ve güvenliği için atılmış önemli adımlardır. Narkotik suçlarla mücadelede daha da kararlı bir şekilde devam edeceğiz" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi