Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Kıbrıs Gazisi İbrahim Ural, Yenice ilçesine bağlı Çakır köyünde son yolculuğuna uğurlandı. Kazanın yaşandığı Bayramiç-Ezine karayolunda geçtiğimiz Pazar günü meydana gelen  olay, köy halkını derin üzüntüye boğdu.

İbrahim Ural'ın cenazesi, Yenice'nin Çakır köyündeki evinin önüne getirilerek köy halkından helallik alındı. Öğle namazını müteakip köy meydanında kılınan cenaze namazı sonrasında, resmi tören düzenlendi. Çakır köyü mezarlığında son yolculuğuna uğurlanan İbrahim Ural için duygusal anlar yaşandı.

A W243356 05

Cenaze törenine Çanakkale Vali Yardımcısı Hakkı Uzun, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Biçen, Yenice Kaymakamı Musa Göktaş, Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı Çanakkale İl Başkanı Gökhan Uz, köy muhtarı Sadet Aslan ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

İbrahim Ural için düzenlenen tören, göz yaşları arasında gerçekleşti. Köy halkı ve katılımcılar, Ural'ın vatan için verdiği hizmetleri anarak dualar etti. Çakır köyü, bu kaybı derinden hissederken, İbrahim Ural'ın anısı ise yakınları ve sevenleri tarafından daima yaşatılacak.

Kıbrıs Gazisi İbrahim Ural'ın trafik kazası sonucu vefat etmesi, Çakır köyünde büyük bir üzüntüye yol açarken, kendisi vatan sevgisi ve fedakarlığıyla anılmaya devam edecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ