İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 2 Haziran Pazar günü gerçekleşecek Liselere Geçiş Sistemi Sınavı (LGS) ve Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı'na (YDUS) katılacak öğrenciler ve öğretim görevlileri için toplu ulaşımı ücretsiz hale getiriyor. Kişiselleştirilmiş İstanbulkart sahipleri bu hizmetten faydalanabilecekler. Ücretsiz ulaşımdan yararlanmak isteyenlerin sınav belgelerini göstermeleri gerekecek.

iett

İBB sınav günü görev başında

İstanbulkart entegrasyonu olan toplu taşıma araçları, sınav günü öğrencilere ve sınav görevlilerine ücretsiz olarak hizmet verecek. İBB, sınavın konsantrasyonunu korumak için ek seferler düzenleyecek ve şantiyelerde sınav sırasında sessizlik sağlayacak. İBB Zabıta Daire Başkanlığı da sınav süresince sükuneti sağlamak için görevlendirilecek. Öğrencilerin sınav saatine odaklanmasını engelleyebilecek herhangi bir çalışma yapılmayacak ve şantiyelerin iş programları sınav saatine göre düzenlenecek.

YKS'ye hazır mısınız? MEB'den çevrim içi deneme sınavı geliyor!

Sınav belgelerini göstermek yeterli

Toplu ulaşımdan faydalanmak isteyenlerin sınav belgelerini göstermeleri yeterli olacak. Ücretsiz ulaşım hizmeti, sınav başlangıcının 2 saat öncesinden başlayacak ve sınavın bitiminden 2 saat sonrasına kadar devam edecek. İETT ve Şehir Hatları, ek seferler düzenleyerek sınavın yoğunluğuna uygun hizmet sunacak.

Kaynak: ANKA