İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB), kuruluşundan bu yana en büyük projesi olan Karma Konsept Proje'nin yapım işi ihalesini gerçekleştirdi. 1990 yılında faaliyete geçen İAOSB, proje için tek teklif sunan firma olan Odak İnşaat ile kat karşılığı yapım işi sözleşmesi imzaladı. Bu proje kapsamında, 142 bin metrekarelik bir alanda çeşitli yapılar inşa edilecek.

İAOSB'nin sınırları içinde yer alan bu projede, işyerleri, satış mağazaları, ticari işletmeler, ofisler gibi yapıların bulunduğu blokların yanı sıra çarşı ve 800 metrekarelik çok amaçlı bir salon ve otopark katları yer alacak.

KARMA FONKSİYONLAR

İAOSB Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Karace, projenin kullanım içerikleri arasında ticaret, eğitim, sağlık hizmetleri gibi karma fonksiyonların yer alacağını belirtti. Ayrıca, projenin İAOSB'ye ait alanların kiralanması yoluyla elde edilecek gelir ile Özel İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin çalışmalarına önemli bir kaynak sağlayacağını dile getirdi.

Karace, İAOSB ve Odak İnşaat arasında imzalanan sözleşmenin ardından tüm inşaat projelerinin 6 ay içinde hazırlanacağını ve çalışmanın 3 yıl içinde tamamlanmasının hedeflendiğini açıkladı.

Muhabir: İPEK KIRCA