Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Adalet Bakanlığı'nda 'genel müdür' ve 'daire başkanı' gibi üst düzey kadrolara 13 atama yapıldı. İki bürokrat ise görevden alındı. Peki Hukuk İşleri Genel Müdürü Hakan Öztatar kimdir? İşte detaylar...

Hakan Öztatar kimdir?

1977 doğumlu olan Hakan Öztatar, ilk, orta ve lise eğitimini Malatya'da tamamladı. 1999'da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu ve daha sonra "Türkiye’de Avukatlık ve Sorunları" üzerine yüksek lisansını tamamladı.

Meslek hayatına 2000 yılında Malatya Adli Yargı Hâkim Adayı olarak başlayan Öztatar, ardından Karaman, Baskil ve Finike Hâkimlikleri'nde görev aldı.  Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Tetkik Hâkimliği ve Arabuluculuk Daire Başkanlığı gibi önemli görevlerde bulundu. Ayrıca, 30 Nisan 2015 tarihinden itibaren İstanbul Tahkim Merkezi (İSTAC) Genel Kurul ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttü.

2019'dan itibaren Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürü olarak görev yapan Öztatar, evli ve iki çocuk babasıdır. Ayrıca, orta derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ