Horoz Lojistik'in merakla beklenen halka arz süreci nihayet sona erdi ve yatırımcıların gözü kulağı şirketin kaç lot verdiğinde ve borsada ne zaman işlem göreceğinde. Türkiye'nin öncü lojistik firmalarından Horoz Lojistik, halka arzı ile büyük bir ilgi topladı ve yatırımcıların yoğun talebiyle karşılaştı. Peki, Horoz Lojistik kaç lot verdi ve borsada ne zaman işlem görmeye başlayacak? İşte tüm detaylar ve yatırımcıların bilmesi gereken önemli bilgiler...

Borsada Yatirimci Sayisi Rekor Kiriyor

Horoz Lojistik kaç lot verdi?

Horoz Lojistik halka arz sonuçları açıklandı! Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri ve Tic. A.Ş., hisse başına 55 TL’den toplam 24,6 milyon adet hisse satışı gerçekleştirerek 1,35 milyar TL halka arz büyüklüğüne ulaştı. Şirket, 29-30-31 Mayıs 2024 tarihlerinde gerçekleştirilen talep toplama sürecinde büyük ilgi gördü.

KAP’a yapılan açıklamaya göre, halka arz edilen hisselerin yüzde 75’i yurt içi bireysel yatırımcılara, yüzde 25’i ise yurt içi kurumsal yatırımcılara tahsis edildi. Halka arz işlemlerinde aracılık eden QNB Finans Yatırım, bu süreci başarılı bir şekilde yönetti.

Horoz Lojistik (2)

Yüksek taleple karşılanan halka arzda, ek satış hariç 20,5 milyon TL nominal değerli payın 3,24 katı olan 66,4 milyon TL nominal değerli pay talebi alındı. Bireysel yatırımcılara tahsis edilen payların 2 katı ve kurumsal yatırımcılara tahsis edilen payların 6,96 katı talep geldi. Sonuç olarak, bireysel yatırımcılara ortalama 11 lot (605 TL) dağıtımı yapıldı.

GÖZ ATABİLİRSİNİZ:  Horoz Lojistik ne iş yapar? Horoz Lojistik sahibi kim?

Horoz Lojistik Ne Is Yapar Horoz Lojistik Sahibi Kim

Horoz Lojistik borsada ne zaman işlem görecek?

Horoz Lojistik’in borsada ne zaman işlem göreceğine dair henüz bir açıklama yapılmadı. Bununla birlikte şirketin bu hafta sona ermeden borsada işlem görmesi bekleniyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ