Ios 17.1.2 güncellemesi ne zaman gelecek? Ios 17.1.2 hangi telefonlara gelecek? Ios 17.1.2 güncellemesi ne zaman gelecek? Ios 17.1.2 hangi telefonlara gelecek?

Hindistan Uzay Araştırma Örgütü (ISRO), son yıllarda uzay programında önemli ilerlemeler kaydetti. Geçtiğimiz ağustos ayında, Ay'ın güney kutbuna yakın bir noktaya Chandrayaan-3 uzay aracını indiren Hindistan, bu alanda dördüncü ülke oldu. Eylül ayında ise, Güneş'i incelemek üzere Aditya-L1 uzay aracını fırlattı.

Yeni hedefler doğrultusunda Hindistan, 2025 yılında üç astronotu alçak Dünya yörüngesine göndermeyi hedefleyen Gaganyaan insanlı uzay uçuşu programını sürdürecek. Bu yıl ve önümüzdeki yıl boyunca, fırlatma aracını test etmek için üç mürettebatsız görev gerçekleştirilecek.

Ay'a insanlı görev için ise, 2040 yılına kadar gerekli altyapı ve teknolojilerin geliştirilmesi planlanıyor. Bu kapsamda, Hindistan'ın gelecekteki Ay keşif çabaları arasında yeni bir fırlatma rampası ve bir ağır yük fırlatma aracının geliştirilmesi de yer alıyor. Hindistan'ın uzay programında yeni hedefler belirlemesi, küresel uzay yarışında önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Kaynak: Haber Merkezi