Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı tercih süreci sona erdi ve adaylar şimdi MSÜ tercih sonuçlarını merakla bekliyorlar. 10 Mayıs'ta sona eren tercih dönemi, Harp Okulu ve Astsubay Meslek Yüksek Okulu tercihleri ayrı ayrı değerlendirilecek. Adaylar, MSÜ tercih sonuçlarının açıklanıp açıklanmadığını ve ne zaman açıklanacağını araştırıyorlar. Peki, 2024 ÖSYM Milli Savunma Üniversitesi MSÜ tercih sonuçları sorgulama ekranı nerede? Detaylar haberimizde yer alıyor.

MSÜ tercih sonuçları ne zaman?

Milli Savunma Üniversitesi tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Tercih dönemi sona eren adaylar, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları tercih sonuçlarını personeltemin.msb.gov.tr adresinden öğrenebilecekler. Ancak, MSÜ tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda henüz resmi bir tarih verilmedi. Açıklama yapıldığında ise detaylar haberlerimizde yer alacak.

MSÜ tercihleri, 3 Nisan ile 10 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirildi. Adaylar bu süreçte Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları tercihlerini tamamladılar.

Harp Okulları için adayların 2024 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile 2. Oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavlarına girmeleri gerekiyor. Astsubay Meslek Yüksekokulları için ise TYT sınavına katılım gerekmektedir. Harp Okullarına her iki cinsiyetten öğrenci alınırken, Astsubay Meslek Yüksekokullarına sadece erkek öğrenci kabul edilecektir.

Kaynak: HABER MERKEZİ