Hazine ve Maliye Bakanlığı, eski Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı olarak atanacağı ve bu atanmanın Exim Bank, Vakıfbank ve Vakıf Katılım'ın yönetim kurulu başkanlarının görevlerine son verilmesiyle ilgili olduğuna dair çıkan iddiaları yalanladı.

Bakanlık, bir internet sitesinde bugün yayınlanan "Mehmet Şimşek kararını verdi, atamalar netleşti" başlıklı haber hakkında açıklama yaptı. Açıklamada, "Gerçek Gündem" adlı internet sitesinin son günlerde bakanlık yetkililerine atfen gerçek dışı haberler yaptığı belirtildi. Bakanlık, söz konusu haberlerin bilinçli bir şekilde yapıldığını ve spekülasyon niteliğinde olduğunu vurguladı. Ayrıca, bu tür haberlerin masabaşı uydurma olduğu ve kamuoyunun bu tür içeriklere itibar etmemesi gerektiği ifade edildi.

Hafize Gaye Erkan Neden Istifa Etti

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Gerçek Gündem isimli internet sitesi son günlerde Sayın Bakanımıza atfen gerçek dışı haberler yapmaktadır. Bugün de 'Mehmet Şimşek kararını verdi, atamalar netleşti' şeklinde bilinçli ve bir maksat için yapıldığı anlaşılan haberlerine devam ettiği görülmüştür. Bu haberler sadece spekülasyon niteliğinde olup, masabaşı kendi uydurmalarıdır. İtibar etmeyiniz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Kaynak: Haber Merkezi