Adana'da gerçekleşen trajik olay, 43 yaşındaki Hayriye Derin'in yaşamını yitirmesiyle sonuçlandı. Hayriye Derin, silahlı saldırıya uğrayan bir iş yerinin önünden tesadüfen otomobiliyle geçerken ensesine isabet eden bir kurşunla hayatını kaybetti. Bu acımasız saldırının zanlısı, yurt dışına kaçma hazırlıkları yaparken İzmir'de güvenlik güçleri tarafından yakalandı. Bu trajik olayın detaylarına ulaşmak için okumaya devam edin...

Hayriye Derin olayı nedir?

Adana'da Seyhan ilçesi Mücahitler Caddesi'nde 4 Mayıs günü yaşanan silahlı saldırı sonucunda, 43 yaşındaki 3 çocuk annesi Hayriye Derin, tesadüfen olay yerinden geçerken vurularak hayatını kaybetti. Bu trajik olayın zanlısını yakalamak amacıyla Adana Emniyet Müdürlüğü tarafından özel bir ekip oluşturuldu.

Olayın ardından harekete geçen ekip, saldırının gerçekleştiği bölgenin 10 kilometrelik çapındaki alanında bulunan ev ve iş yerlerinin güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı. Toplamda 100 saatlik görüntü kaydını detaylı bir şekilde analiz eden polis, saldırıyı gerçekleştiren kişinin kimliğini belirlemeyi başardı.

Hayriye Derinin Katili Yurtdisina Kacarken Izmirde Yakalandi Hayriye Derin Olayi Nedir

Yapılan incelemeler sonucunda, şüpheli Baran T.'nin İzmir'in Buca ilçesi Dicle Mahallesi'ndeki bir apartman dairesinde saklandığı tespit edildi. Yunanistan'a kaçma hazırlığında olduğu anlaşılan zanlı, düzenlenen operasyonla yakalandı. Uçakla Adana'ya getirilen şüpheli, İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Polisteki sorgusunda, hedefinin bölgedeki bir iş yeri olduğunu ve kadını yanlışlıkla vurduğunu itiraf eden Baran T.'nin, "yaralama", "öldürmeye teşebbüs" ve "mala zarar verme" gibi suçlardan toplam 29 kaydının bulunduğu ortaya çıktı. Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı. Polis ekipleri, olayla bağlantılı olduğu düşünülen bir başka kişiyi yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: Haber Merkezi