Türkiye’de voleybola olan ilgi her geçen gün artıyor. Filenin Sultanları’nın son dönemde göstermiş olduğu başarı 7’den70’e herkesi bu spora çekti.

A Milli Kadın Voleybol Takımı, FIVB Milletler Ligi, CEV Avrupa Şampiyonası ve 2024 Paris Olimpiyat Oyunları Elemeleri'nde şampiyon oldu. Milli takım, Türk voleybol tarihinin ülkeler sıralamasında ilk defa birinci oldu ve Mayıs 2024'e kadar zirvede yer almayı garantiledi. 

Başarı esasında kulüpler bazında vardı ama Milli Takım seviyesinde yaşanması herkesi gururlandırdı.  

Ancak Filenin Efeleri de beklenen başarıya çok uzak değil. Belli bir zaman sonra onların da istenilen yere ulaşacağına şüphem yok. 

Voleybolun bu kadar popüler olduğu dönemde İzmir’de bir turnuva yapılacak. 

Türkiye Spor Yazarları Derneği İzmir Şubesi’nce geleneksel olarak düzenlenen voleybol turnuvasını kaçırmamanızı tavsiye ederim. Efeler Ligi’nde mücadele eden 4 takım, 4-6 Ekim’de düzenlenen turnuvada son provalarını gerçekleştirecek. 

Biz voleybol severler de İzmir temsilcisi Arkasspor ile birlikte Alanya Belediyespor, Bigadiç Belediyespor ve Cizre Belediyespor'u lig öncesinde izleme şansı bulacağız. 

Turnuva öncesinde yapılan basın toplantısında TSYD İzmir Şube Başkanı Bahri Okumuş’un söyledikleri gerçekten önemli. Özellikle kadın voleybolunda başarıların daha da artmasıyla voleybola ilginin yükseldiğini belirten Okumuş, İzmir’in de bir voleybol kenti olduğunu belirtti. 

Okumuş "Türkiye Voleybol Federasyonu'nun 'biz voleybol ülkesiyiz' diye bir sloganı var. Ben de İzmir'in voleybol kenti olduğunu düşünüyorum. TSYD olarak 9 yıl önce başlattığımız ve geleneksel olma noktasına gelen turnuvayı devam ettirmek için çaba gösteriyoruz. Bu süreçte bütün organizasyonu düzenleyen Asbaşkanımız Gökhan Özyurtlu ve ev sahibi konumundaki Arkas Spor'un katkısı çok fazla.” dedi.

Turnuvanın organizatörü ve geleneksel hale gelmesinde de büyük emekleri olan TSYD İzmir Şube Asbaşkanı Gökhan Özyurtlu, turnuvanın ücretsiz olduğunu müjdelerken voleybolseverleri Atatürk Voleybol Salonu’na davet etti.

Benim neredeyse hiç kaçırmadığım bu turnuvayı sizlerin de izlemenizi tavsiye ederken aşağıya programı bırakıyorum. Heyecanlı ve mücadele dolu bir turnuva olmasını diliyorum. 

Lig usulü olarak oynanacak turnuvanın maç programı şöyle:

4 Ekim Çarşamba 

14.00 Arkas Spor-Cizre Belediyespor

16.30 Alanya Belediyespor-Bigadiç Belediyespor

5 Ekim Perşembe 

14.00 Arkas Spor-Alanya Belediyespor

16.30 Cizre Belediyespor-Bigadiç Belediyespor

6 Ekim Cuma 

14.00 Alanya Belediyespor-Cizre Belediyespor

16.30 Bigadiç Belediyespor-Arkas Spor