Etkinliğe, Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzet Kara, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman İsmail Özdel, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Efe Akbulut, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Turgut Türkdoğan ve Dr. Öğr. Üyesi Gülözge Türköz, öğretim elemanları ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdiler.

Konferansı sunan PAÜ Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Ali Donbay, "Halide Edib Adıvar’ın Kaleminden Mustafa Kemal Atatürk" konulu sunumuyla izleyicilere tarihi bir yolculuk sundu. Donbay, Halide Edib Adıvar'ın eserlerinden alıntılar yaparak yazarın Atatürk ile olan ilişkisini ve anılarını aktardı.

6 Aralık 2023 Samsun elektrik kesintisine dikkat! Günler elektriksiz geçecek -Yeşilırmak Elektrik kesintisi 6 Aralık 2023 Samsun elektrik kesintisine dikkat! Günler elektriksiz geçecek -Yeşilırmak Elektrik kesintisi

Konferansın sonunda, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzet Kara, konuşmacı Dr. Ali Donbay'a teşekkür ederek bir şilt takdim etti.

Pamukkale Üniversitesi'nin Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleşen bu etkinlik, önümüzdeki haftalarda da çeşitli etkinliklerle devam edecek. Önümüzdeki hafta, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Durmuş Akalın'ın moderatörlüğünde gerçekleşecek olan "100. Yılında Cumhuriyet ve Atatürk" konulu panel ile etkinliklerine devam edecek. Panelde Prof. Dr. Süleyman İnan ve Prof. Dr. Mithat Aydın gibi önemli isimler konuşmacı olarak yer alacak ve "100. Yılında Cumhuriyet’e ve Atatürk’e Armağan Kitap Tanıtımı" ile son bulacak

Kaynak: Haber Merkezi