İstanbul'un önemli ulaşım hatlarından biri olan Haliç Köprüsü'nde başlayan asfalt yenileme çalışmaları, şehir trafiğinde yoğunluk yarattı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri, D-100 kara yolunun Haliç Köprüsü kesiminde geçtiğimiz akşam saat 23.00'te çalışmalara başladı.

Çalışmaların 8 Temmuz saat 05.00'e kadar devam edeceği bildirildi. Bu süreçte Haliç Köprüsü'nün Mecidiyeköy istikameti trafiğe kapatıldı, ancak Topkapı yönünde herhangi bir kapatma olmayacak.

Özellikle sabah saatlerinden itibaren Bahçelievler'den başlayarak Kadıköy istikametine doğru trafik yoğunluğu arttı. Bakırköy, Cevizlibağ, Edirnekapı ve Halıcıoğlu arasında araçlar güçlükle ilerliyor. Sürücüler, normalde 10 dakika süren yolculuğun, çalışmalar nedeniyle 1,5 saati aştığını belirterek sosyal medyada tepkilerini dile getirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, asfalt yenileme çalışmalarının metrobüs yolunda gerçekleştirildiği ve bu kapsamda orta köprünün Kadıköy istikametinin 3 Temmuz'da saat 23.00'ten itibaren trafiğe kapatıldığı duyurulmuştu. Yolun eskiyen ve sürüş konforunu etkileyen bölümlerinin değiştirilmesi hedefleniyor. Sürücülerden çalışma süresince dikkatli olmaları ve alternatif güzergahları tercih etmeleri isteniyor.

Kaynak: AA