Güzelhisar'a sosyal tesis

Aliağa Belediyesi, tarihi Güzelhisar Mahallesi’nde projelendirdiği ‘Güzelhisar Sosyal Tesisleri’nde çalışmalara başladı

Güzelhisar'a sosyal tesis
21 Ekim 2020 - 12:50

Tertemiz havası, tarihi mekânları, doğa ve kültürel mirası ile dikkat çeken Güzelhisar Mahallesi, tesis sayesinde hem İzmir hem de bölge halkının vazgeçilmez adresi olacak.
Evliya Çelebi’nin ziyaret ettiği, tarihi Kervan Yolu üzerinde bulunan, zengin kültürel mirasa ve doğal güzelliklere sahip Güzelhisar, günübirlik turizm için gün saymaya başladı. Sosyal Tesisin ihalesi 24 Eylül 2020 tarihinde yapıldı. Yüklenici firmaya yer teslimi yapılan proje kapsamında alandaki hafriyat ve düzenleme çalışmaları başladı. Tesis tamamlandığında Güzelhisar, hafta sonu kahvaltısı ve doğayla iç içe bir gün geçirmek isteyenler için İzmir’in doğa içinde alternatif bir mahallesi olacak.

Turizme büyük katkı
 
Güzelhisar Mahallesi tarihinin Saruhanlı Beyliği’ne uzandığının, Osmanlı Devleti’ne yıllarca kazalık yaptığının altını çizen Güzelhisar Mahalle Muhtarı Şehavet Kandemir, Güzelhisar Mahallesi’nin tarihi olduğu kadar doğasıyla da ön plana çıktığını söyledi. Güzelhisar Sosyal Tesisleri Projesi sayesinde günübirlik ziyaretçileri ağırlayacaklarını da sözlerine ekleyen Kandemir, “Aliağa Belediyesi, Aliağa ve Güzelhisar adına çok değerli bir projeye imza atıyor. Proje, turizm açısından da büyük katkı sağlayacak. Tesisi mahallemize kazandıran Aliağa Belediye Başkanımız Sayın Serkan Acar’a çok teşekkür ediyorum” dedi. HABER MERKEZİ


 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

test