Güniz Akkuş, Almanya'da doğup büyüyen, polislik kariyerine Türkiye'de başlayan ve sonrasında organize suçlarla anılan bir isimdir. Peki, yaşamı boyunca neler yaşadı ve nasıl bir dönüşüm geçirdi? Detaylar merak ediliyor.

Güniz Akkuş kimdir?

Güniz Akkuş, yaşamı boyunca farklı rollerde tanınmış bir isim olmuştur. Almanya'da doğup büyüyen Akkuş, genç yaşlarda tatil için gittiği Antalya'da polis ekiplerini görerek polis olma kararı almıştır. Ailesini ikna ettikten sonra Türkiye'ye yerleşen Akkuş, İzmir'deki Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksekokulu'ndan mezun olarak polis memuru olmuştur. 2000 yılında polislik kariyerine yunus timinde başlayan Akkuş, kısa süre sonra Narkotik Şube Müdürlüğü'nde görev yapmıştır.

Polislik kariyeri boyunca hızlı ve atak biri olarak tanınan Güniz Akkuş, bir süre sonra amiri ile yaşadığı anlaşmazlık sonucunda Kilis'e sürgün edilmiş ve daha sonra meslekten ihraç edilmiştir. Bu süreçten sonra İstanbul'a taşınan Akkuş, burada organize suçlarla mücadelede yer alan bir emniyet amiri olarak tanıtılarak, farklı eğlence mekanlarından haraç toplamakla suçlanmıştır. Etiler'den Reina'ya kadar birçok ünlü mekanı hedef alan haraç çetesiyle adı duyulmuştur.

2006 yılında bir kişiyi yaralamaktan dolayı hapis cezası alan Akkuş, 3 yıl hapis yattıktan sonra 2009 yılında tahliye olmuştur. 2015 yılında umreye giderek tövbe ettiğini ve yeni bir hayata başladığını ifade etmiştir.

Son olarak, konakladığı otelin önünde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından silahlı saldırıya uğramış ve yaralanmıştır. Olayın ardından geniş çaplı bir soruşturma başlatılmıştır.

Kaynak: Haber Merkezi