Çomoğlu, kariyerinde çeşitli yapımlarda önemli roller üstlenmiştir. Geniş kitlelerce bilinen ve sevilen yapımlarda yer almasıyla dikkatleri üzerine çeken oyuncu kullanıcılar tarafından merak edilmektedir. Peki Gülşah Çomoğlu kimdir? Gülşah Çomoğlu neden öldü? İşte detaylar;

Gülşah Çomoğlu neden öldü?

38 yaşındaki ünlü oyuncu, 2 yıldır sürdürdüğü kanser tedavisinin ardından hayatını kaybetti. Gülşah Çomoğlu, 2 yaşında Pera adında bir kızı bıraktı. Çomoğlu'nun vefatı, sevenleri arasında büyük üzüntüye neden oldu.

"Kızılcık Şerbeti" dizisinde Nursema karakterini canlandıran Ceren Karakoç, üzüntüsünü sosyal medya üzerinden dile getirdi. Karakoç, arkadaşının bir fotoğrafını paylaşarak, "Ah Gülşah güzel arkadaşım. Sen beni bitirdin. Gittiğin yer incitmesin seni," ifadesini kullandı.

Gülşah Çomoğlu kimdir?

Gülşah Çomoğlu, doğum tarihi 11 Mart 1986 olan bir oyuncudur. Ankara doğumlu Gülşah Çomoğlu, Bilkent Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümünü bitirmiştir.

O, "İfrit'in Diyeti: Cinnia", "Behzat Ç." ve "Umudun Kıyısında" gibi yapımlarla tanınmaktadır. Star TV'de yayınlanan 'Yüksek Sosyete' dizisiyle dikkatleri üzerine çeken Çomoğlu, 2018 yılında Gökhan Günal ile evlenmiştir. Pera adında bir çocuğu bulunmaktadır. 

Rol aldığı yapımlar

Oynadığı yapımlara bakıldığında, "Unutma Beni - Sezon 7" dizisinde Asuman karakterine hayat vermiş, aynı zamanda "Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi - Sezon 1" yapımında da yer almıştır. Ancak, en dikkat çekici performanslarından biri "Umudun Kıyısında" dizisindeki Meral karakteriyle gelmiştir. Bu rolüyle seyircilerin beğenisini kazanmış ve yapıma yüksek bir kullanıcı puanı almıştır. "İfrit'in Diyeti: Cinnia" adlı yapımında da yer alarak geniş bir izleyici kitlesine ulaşmıştır. Ayrıca, "Unutma Beni - Sezon 3" dizisinde de Asuman karakterine hayat vermiştir.

Kaynak: HABER MERKEZİ