Göztepe'nin yönetimi, yeni Süper Lig sezonu öncesinde güçlü bir kadro oluşturma amacıyla Southampton ve Leeds United arasındaki final sonrası transfer görüşmelerine başladı.

Londra'daki maçı izlemek için giden Başkan Rasmus Ankersen ve Sportif Direktör Ivan Mance, Sport Republic şirketi tarafından yönetilen Southampton yöneticileriyle buluşarak iki oyuncu için görüşmelerde bulundu.

Sportif başarılar için birlikte çalıştıkları Southampton'a destek vermek amacıyla, Southampton'un da yönetiminde bulunan Sport Republic şirketi, kaleci Mateuzs Lis ve Fransız golcü Sekou Mara'nın transferini görüşmek üzere masaya oturdu.

Geçen sezon Southampton'a kiralık olarak gelen Lis'in, yeni sezonda Göztepe'de kalmak için taraflar arasında anlaşma sağlandı. Ayrıca, Göztepe'nin 21 yaşındaki Fransız golcü Mara'yı da kiralık olarak kadroya katmak istediği belirtildi.

Mara, Bordeaux'dan yetişen bir oyuncu olup 2022-2023 sezonunda Southampton'a transfer oldu. Bu sezon Championship'te forma giyen genç golcü, Play-Off maçları da dahil olmak üzere 29 maça çıkarak 640 dakika süre aldı ve 3 gol attı. Southampton yetkilileri, genç oyuncunun Süper Lig tecrübesi kazanması için Göztepe'ye gitmesine olumlu yaklaşıyor.

Kaynak: DHA