Göztepe 2 takviye daha yapacak

Süper Lig’in yeni sezonuna iyi bir başlangıç yaptıklarını belirten Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, önemli olanın sezonun geri kalanında gösterecekleri performans olduğunu söyledi. İki hafta içinde transferde son noktayı koyacaklarını açıklayan Sepil, takıma en az iki takviye daha yapılacağını belirtti

Göztepe 2 takviye daha yapacak
23 Eylül 2020 - 10:40

KENAN YEŞİL

Spor Toto Süper Lig 2020-2021 sezonuna 5-1’lik Denizlispor galibiyeti ile başlayan ve ikinci haftada Yeni Malatya deplasmanından 1 puan çıkarmayı başaran Göztepe, iki haftadaki performansı beğeni topladı. Cumartesi günü oynanacak olan Gaziantep FK karşılaşması öncesi açıklamalarda bulunan Başkan Mehmet Sepil, lige iyi bir başlangıç yaptıklarını ancak bu sezon artan maç sayısı ile birlikte uzun bir lig maratonunun kendilerini beklediğini söyledi. Futbol takımının yaş ortalamasının düşürmek ve gençleştirmek istediklerini değinen Sepil, transferlerin de bu yönde yapıldığını ve takıma en az iki takviye daha yapılacağını belirtti.

“İyi bir başlangıç yaptık”

İlk haftaların her zaman zor haftalar olduğunu dile getiren Mehmet Sepil, ilk haftalarda fazla puan kaybetmeden geçmenin iyi olacağını söyledi. Sepil, “Ama bundan da çok büyük bir netice çıkarmak doğru değil. 40 haftanın 2 tanesini oynadık.İyi bir başlangıç yaptığımız söyleyebiliriz. Ama önemlisi bundan sonrası. Önemli bir yapılanmaya gittiğimizin herhalde birçok kişi farkında. Daha önce de söylüyorduk ama yapamıyorduk. Takımı daha gençleştiriyoruz. İnşallah bu yapılanmaya sezon içerisinde de gerekiyorsa devre arasında da devam edeceğiz.  Yaş ortalamasını oldukça düşürüyoruz. Türk oyunculular daha çok rol alıyor. Türk yabancı farketmez ama Türk oyuncuları geçen sezon sonunda iyi bir çıkış yakalamıştı. Dolayısıyla hoca onlarla devam ediyor. Çok zor bir yıl olacak. Pandemi sürecinde en azından bir müddet daha seyircisiz bir futbol olacak” dedi.

En az iki takviye daha yapılacak

Yeni sezona 8 oyuncu transfer ederek başlayan Göztepe’de en az iki takviyenin daha yapılması bekleniyor. İki hafta içerisinde transferi bitireceklerini açıklan Sepil, “Birkaç takviye daha yapacağız. Hangi pozisyonlara oyuncu aradığımızı söylemiştik. En azından bir iki tane daha takviye olacak. Daha sonra bakacağız. Çünkü her zaman giden oyuncu olabiliyor, kalan oyuncu olabiliyor. Bu sene zor bir sene olacak. Bu yılı başarıyla atlatmak çok önemli. Hocamıza oyuncularımıza güveniyoruz. Umarım iyi bir sezon geçiririz. Bütün takımlar için zor bir süreç olacak” diye konuştu.

Hentbolu destekleyeceğiz

Göztepe’nin Hentbol şubesinin yönetiminin taraftara bırakılması ile ilgili konuşan Mehmet Sepil, “Göztepe’de yeni bir tarihi sayfa açıldı. Taraftarın takımı diyorduk şimdi ise gerçekten taraftarın takımı oldu. Şu andan itibaren hentbolun yönetimini taraftarımıza bıraktık. Taraftarlarımız kendi aralarında anlaşıp bir oluşumla yanımıza geldiler. Tabii ki kulüp olarak her türü desteğimizi vereceğiz. Taraftar yönetmiş, Göztepe yönetmiş hiç fark etmez. Neticede bir tane Göztepe var. Doğru yoldalar. Tamamen Türk oyunculardan oluşan, 21 yaş ortalaması ile bir kadro kuruldu. Bizim de istediğimiz bir şey bu. Amacımız hentbola gençler yetiştirmek. Zaman içerisinde başarılı olacaklarını düşünüyorum. Hepimizin sabrı ihtiyacı var. Hentbolu destekleyeceğiz. Pandemi de bitince salonları dolduracağız” dedi.
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

test